Gigantikus összeget fizet a Google a Wizért

​Már csak a hatóságok jóváhagyásán múlik, hogy megvalósulhat-e a Google gigaméretű kiberbiztonsági üzlete.
 

A Google tavaly 23 milliárd dolláros vételi ajánlatot tett a Wiz kiberbiztonsági cégre. Akkor azonban a felvásárlás nem valósult meg, mivel a felek nem tudtak megállapodni. Mostanra bebizonyosodott, hogy a Google (Alphabet) nem adta fel, és további tárgyalásokat kezdeményezett egy még tekintélyesebb ajánlattal. Ezt már nem is utasította vissza a Wiz. A legfrissebb hírek szerint a két cég menedzsmentje 32 milliárd dolláros akvizícióban állapodott meg. (Ez sokszorosan felülmúlja a 2022-es Mandiant felvásárlás 5,4 milliárd dolláros értékét is.)
 
A 2020-ban Izraelben alapított Wiz az egyik legnagyobb felhőbiztonsági vállalattá nőtte ki magát. Elsősorban annak köszönheti a sikerét, hogy egy olyan kiberbiztonsági platformot fejlesztett ki, amely a legnagyobb felhőszolgáltatások mindegyikével kompatibilis, és egy menedzsment felületről teszi lehetővé ezen környezetek átfogó védelmét, beleértve a fenyegetettségek felderítését és az átfogó kockázatkezelést is. Támogatja az Amazon Web Services, a Microsoft Azure és az Oracle Cloud szolgáltatások használatát.
 
A Bloomberg szerint a mostani giga üzlet jól jelzi a Google felhőbiztonság iránti elköteleződését, és egyben azt is, hogy az ilyen védelmi platformokra nagy szükség van. Egyre több kiberfenyegetettséggel kell ugyanis számolni a felhős környezetek esetében, miközben növekszik az adatlopással és kiberkémkedéssel járó incidensek száma. Emellett mind gyakrabban fordul elő, hogy a hibrid környezetekben a felhős rendszerek szolgálnak a támadások belépési pontjául a belső hálózatok irányába.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    Az Adobe kritikus frissítéseket tett letölthetővé a ColdFusionhöz.

  2. 4

    Az Adobe Photoshophoz egy nagyon fontos hibajavítás érkezett.

  3. 4

    A Fortinet a FortiSwitch kapcsán egy fontos biztonsági frissítést tett letölthetővé.

  4. 4

    Az ESET egy biztonsági hiba miatt adott ki szoftverfrissítéseket.

  5. 4

    Elérhetővé váltak a Windows áprilisi biztonsági javításai.

  6. 4

    Az Office áprilisi frissítéseivel számos veszélyes biztonsági hiba vált megszüntethetővé.

  7. 4

    A Microsoft két olyan hibáról számolt be, amelyek a SharePoint Servert veszélyeztetik.

  8. 3

    A pgAdmin fejlesztői két sebezhetőségről számoltak be.

  9. 4

    A Google kiadta az Android áprilisi biztonsági frissítését.

  10. 4

    A Microsoft Edge webböngésző 11 hibajavítással gyarapodott.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség