A Manchester United új stadionja egy futurisztikus miniváros lesz

2025 / 03 / 13 / Bobák Zsófia
A Manchester United új stadionja egy futurisztikus miniváros lesz

A Manchester United hamarosan új stadiont kap, amelyet a brit Foster + Partners építésziroda tervezett meg, és amelyhez nem csak a mérkőzések megtartására alkalmas terület, hanem egy tágas, sétára, közlekedésre, vagy akár koncertek lebonyolítására használható külső tér is tartozik majd. A stadion, 100 ezer fős befogadóképességével, nagyobb lesz, mint elődje, az Old Trafford nevű létesítmény, és a teljes struktúra összességében kétszer akkora lesz, mint a Trafalgar tér. Foster elmondása szerint a labdarúgó-stadion megépítése fele annyi időbe telik majd, mint amennyi hagyományos esetben lenne: öt év alatt készen áll majd a megnyitásra, mivel előregyártott elemekkel dolgoznak, amelyeket a Manchesteri hajócsatornán szállítanak a helyszínre.

A stadiont az építész a világ legizgalmasabb projektjének, valamint egy miniatűr jövővárosnak nevezte, de a tervek nem minden esetben találtak lelkes fogadtatásra a helyiek részéről, részben a lebontásra ítélt, ikonikus Old Trafford stadion miatt, részben a hatalmas összegek miatt, amibe a konstrukció kerül majd. A brit Tribune szerint a teljes projekt 952 milliárd forintot emészt fel - ez jelentős összeg ugyan, de Foster szerint a környék átrendezése és fejlesztése 92 ezer új munkahely létrehozását, és évi 3500 milliárd forintnyi bevételt jelent majd az országnak. Összehasonlításképpen: a budapesti Puskás Aréna több mint 150 milliárd forintba került a 2017-2019 között zajló építkezés során.

(Fotó: Foster + Partners, Manchester United)

Chip a labdában és újrahasznosított levegő - a világbajnokság legkülönösebb high-tech megoldásai A nemrég kezdődő labdarúgó-világbajnokságot most először tartják közel-keleti országban és Katar az újépítésű stadionok mellett számos más egyedi megoldással készült a játékokra.


Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) több mint verseny – egy életre szóló lehetőség arra, hogy fiatal kutatók bemutassák tehetségüket, fejlesszék szakmai kapcsolataikat és megalapozzák jövőjüket.
Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Két fiatal kutatónő példája bizonyítja, hogy az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) miként formálhatja a szakmai karriert és nyithat kapukat a nemzetközi sikerhez.
A világ legnagyobb gerinctelen élőlényének egy példányát sikerült megtalálni
A világ legnagyobb gerinctelen élőlényének egy példányát sikerült megtalálni
Igazi óriások lakoznak a mélyben, de ez a példány nem a méretével tűnik ki.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!