auto

Beton nélkül épülhetnek a Tesla Supercharger állomások

Helyszíni betonozás és előregyártott betonelemek nélkül, polipropilénből készült, a helyszínen kaviccsal feltöltött alapozással telepíthetők a Tesla Supercharger töltőoszlopok, amely több előnnyel jár, mint elsőre gondolnánk.

Fotó: Ondrej Bacina / Twitter

Az új megoldással, amelyről Ondrej Bacina osztott meg fotókat X-en (Twitteren), és előnyeit Max de Zegher, a Tesla Supercharger csapatának vezetője is megerősítette, a telepítés gyorsabb, olcsóbb, kevesebb munkaerőt igényel és még kisebb ökológiai lábnyommal is jár.

A kavicsba ágyazható műanyag alapokkal akár egy személy képes a töltőoszlopok telepítésére.

A Supercharger állomásokkal kapcsolatban további újdonság, hogy megérkeztek a V4 szekrények, amelyek szekrényenként maximum 8 töltőoszlop kiszolgálására képesek a 180-1000 V feszültségtartományban és egy oszlop akár 500 kW teljesítmény leadására is képes lehet, ami elsősorban a Cybertruck tulajdonosok számára fontos információ.

A szekrények hatékonysága 96% feletti, zajszintjük pedig 1 méter távolságban 30 fokos környezeti hőmérsékleten mindössze 60 dB.

Az 1175 × 1390 × 1925 mm méretű és 1100 kg tömegű szekrények a töltőoszlopoktól maximum 100 méterre telepíthetők.

Tesla ajánlói program: ha szerkesztőségünk tagjait is szeretnétek támogatni, miközben 180.000 forintos kedvezménnyel vásároltok új Teslát, Tibor vagy Szöcske ajánlói linkjéről kezdeményezhetitek a vásárlást.

Szűcs Gábor

2017 óta aktív villanyautós, a Villanyautósok Közösségének oszlopos tagja, a miskolci találkozók szervezője. Környezettudatos családapaként nem csak az autó üzemanyagát, de a háztartás fogyasztását is igyekszik otthon, a háztetőn (áram) és a kertben (zöldség, gyümölcs) megtermelni. Mert nem mindegy, hogy mit eszünk meg és milyen levegőt szívunk be.