A Xiaomi új telefonja úgy tünteti el a fényképeinkről a tükröződéseket, mint egy profi fotós

2025 / 03 / 03 / Bobák Áron
A Xiaomi új telefonja úgy tünteti el a fényképeinkről a tükröződéseket, mint egy profi fotós
Valószínűleg sokakkal előfordult már, hogy éppen életük fotóját készültek elkészíteni a a repülőgép ablakából, de az ablak tükröződése miatt a csodálatos légifotó végül egyből a kukában végezte. A nemzetközi porondon most debütáló Xiaomi 15 széria a mesterséges intelligenciát segítségül hívva oldja meg ezt a problémát.

A járművek ablakai, a kirakat üvege vagy a múzeumok plexijei mind-mind ősellenségei a fotósoknak, hiszen a tükröződés miatt a legjobb esetben is felejthető végeredménnyel számolhatunk - rosszabb esetben pedig az eredmény egy spontán szelfi lesz. Bár a fizika törvényszerűségeinek nem csak a több százezer forintos telefonok, de még a több millió forintos kameraobjektívek sem tudnak ellentmondani, úgy tűnik, hogy a Xiaomi most megtalálta a megoldást erre a kellemetlen problémára.

A Xiaomi 15 szériában debütáló HyperOS 2.0 rendszer mesterséges intelligenciával felturbózott képszerkesztő funkciói között ugyanis a zavaró objektumok törlése, a képek "kinyitása" és az égbolt lecserélése mellett egy új opciót is találunk, amely az igencsak beszédes "tükröződés eltávolítása" névre hallgat. Ez az eszköz az AI segítségével képes felismerni a fotókon látható tükröződéseket, majd ezeket alig néhány másodperc leforgása alatt kiretusálni a képekről.

Hogy kiderüljön, mennyire végez jó munkát az AI, összekapartuk néhány saját fotónkat, amelyeken tükröződés volt látható, és ezekkel teszteltük le az új funkciót.

Ahogy látható, az eszköz nem mindig végez tökéletes munkát, de a végeredmény összességében több, mint meggyőző. A tesztfotók közül összesen kettő olyan volt, ahol az AI valamiért nem ismerte fel a tükröződést, így azt el sem távolította (ezeket nem raktuk be a cikkbe), az összes többi esetben viszont minimum annyi elmondható, hogy a retusálás után a fotó sokkal látványosabb, lett, mint az eredeti. Bár a fotók egy részén valamennyi tükröződés azért felfedezhető, jónéhány esetben a mesterséges intelligenciának sikerült teljesen tükröződésmentessé tennie a fotót, ráadásul ezek között volt olyan fénykép is, ami az eredeti formájában szinte értékelhetetlen volt az erős tükröződés miatt.

(Fotó: Bobák Áron/Rakéta.hu)

Ezekkel a trükkökkel nincs többé rosszul sikerült fotó vagy csúnya rajz A Samsung telefonokon elérhető generatív szerkesztés, vázlatból műalkotás és rajzsegéd funkciók bámulatosan ügyesen használják ki a mesterséges intelligencia adta lehetőségeket.


Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) több mint verseny – egy életre szóló lehetőség arra, hogy fiatal kutatók bemutassák tehetségüket, fejlesszék szakmai kapcsolataikat és megalapozzák jövőjüket.
Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Két fiatal kutatónő példája bizonyítja, hogy az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) miként formálhatja a szakmai karriert és nyithat kapukat a nemzetközi sikerhez.
Cyborg 1.0 – bevetésre kész az első, igazi robotzsaru
Cyborg 1.0 – bevetésre kész az első, igazi robotzsaru
Egyre több rendőri feladatot vesznek át a robotok.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!