Az állat alig hat centiméteres mérete ellenére egészen félelmetes látványt nyújt.
Még január 26-án a Kanári-szigetek környékén, mindössze két kilométerre Tenerife partjaitól egy kutatócsoport olyat látott, amit eddig még senki sem szemtől szemben, élőben: egy púpos horgászhalat (Melanocetus Johnsonii*), ami lassan úszott a tenger felszíne felé:
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
*A Melanocetus név szó szerint „fekete tengeri szörnyet” jelent, és ez az elnevezés egy cseppet sem túlzás. Bár az állat alig hat centiméter hosszú, a sötét színe, hatalmas állkapcsa, tűéles fogai és a zsákmányt odacsalogató, világító csápja miatt igazán ijesztő látványt nyújt.
Ez a hátborzongató külsejű, mélytengeri ragadozó jellemzően 200 és 2000 méter közötti mélységben él, így óriási szerencse kell ahhoz, hogy valaki élőben megpillanthassa. Ahogy fentebb is írtuk már,
ez az első alkalom, hogy tényleg testközelből figyelhették meg, és nem egy elhullott példány került elő, és nem is távirányítós eszközzel vették fel (ilyenre is csak egyszer volt példa, még 2014-ben).
A Condrik Tenerife civil szervezet tengeri természetfotósa, David Jara Bogunyà szerint nem egyértelmű, hogy miért bukkant fel ilyen sekély vízben, elképzelhető, hogy beteg volt, egy feláramló áramlat sodorta fel, vagy esetleg egy ragadozó elől menekült.
(Forrás: National Geographic)