Hasznos funkció érkezett a PyPI-hoz
A PyPI egy új funkciót jelentett be a fejlesztők számára, amivel csökkenthetővé válhat a pythonos visszaélések száma.
A PyPI (Python Package Index) már egy ideje meglehetősen komoly küzdelmet folytat a kiberbűnözőkkel, akik különféle módokon próbálnak visszaélni a webhely népszerűségével. A leggyakoribb eset, amikor korábban széles körben használt, de időközben megszűnt és törölt projektek nevének felhasználásával újakat hoznak létre, és ezekbe a projektekbe kártékony kódokat is becsempésznek. Amennyiben a fejlesztők nincsenek résen, akkor ilyen esetekben könnyen előfordulhat, hogy ezek az ártalmas kódok számos alkalmazás részévé válnak.
A PyPI üzemeltetői ezért nem is javasolták a korábbi projektek végleges törlését. Ezzel viszont az volt a probléma, hogy a fejlesztők nehezebben tudták eldönteni, hogy az általuk felhasznált csomagok életciklusával pontosan mi is a helyzet. A legújabb, Project Archival nevű rendszer ezen próbál segíteni.
A Project Archival alapvetően azt a célt szolgálja, hogy a projekteket törlés helyett archiválni lehessen. A gyakorlatban ez annyit jelent, hogy ha egy projekt gazdája úgy dönt, hogy nem fejleszti tovább a kódját, akkor azt archiváltként jelölheti meg. Ettől kezdve nem lehet többet frissíteni az adott kódon, illetve nem lehet feltöltéseket végezni. Ugyanakkor a letöltési lehetőségek megmaradnak. Fontos, hogy a fejlesztő bármikor dönthet úgy, hogy visszavonja az archív státuszt, és tovább folytatja a projektjének karbantartását, frissítését.
Prémium előfizetéssel!
-
A OpenVPN Server sérülékenysége szolgáltatásmegtagadási támadásokat idézhet elő.
-
A Next.js kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.
-
A Trend Micro Deep Security biztonsági hibajavításokat kapott.
-
A VMware Aria Operations sebezhetősége jogosultsági szint emelést tesz lehetővé.
-
A Google Chrome ismét jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Canon egyes nyomtatódriverei kapcsán három biztonsági hibára derült fény.
-
A Draytek két biztonsági hibáról számolt be egyes routerei kapcsán.
-
A Zulip Server két biztonsági hibát tartalmaz.
-
Az Apple 22 biztonsági rést foltozott be az iOS/iPadOS operációs rendszerein.
-
Az Apple 41 javítással tette biztonságosabbá a macOS-t.
A 2004-ben alakult Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezzel a célunkkal összhangban 2025-ben ismét meghirdetjük a „Az év információbiztonsági tartalom előállítója - 2025” pályázatot.
A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat