A mesterséges intelligenciát is bevetik a romantikázó csalók
Továbbra is komoly károkat okoznak azok a csalók, akik internetes társkeresőket, magányos embereket állítanak célkeresztbe.
A Comparitech cég felmérése szerint tavaly csak az Egyesült Államokban 59 ezer esetben történt olyan hatóságok előtt is ismertté vált csalás, amelyek során az elkövetők társkeresőket környékeztek meg, és húztak csőbe. Ezzel pedig összeségében legalább 697 millió dolláros kárt okoztak. Ez a szám nagyon aggasztó, de vélhetőleg messze nem fedi le a romantikus csalásokhoz kapcsolódó tényleges esetszámokat és károkat. Ennek pedig az az oka, hogy e bűncselekmények esetén különösen nagy a látencia. Egyes szakértők szerint az sem zárható ki, hogy az áldozatoknak mindössze a 3-4 százaléka jelzi az illetékes szervek felé azt, hogy átejtették.
Az ilyen típusú csalások kapcsán további rossz hír, hogy a jövőben még elterjedtebbé és gyakoribbá válhatnak. Ennek pedig az az oka, hogy a mesterséges intelligencia (MI) vívmányait mind többször vetik be az elkövetők. Az MI ugyanis egyre hatékonyabban képes segíteni őket abban, hogy megtévesztő üzeneteket generáljanak, látványos közösségi oldalakat hozzanak létre, vagy akár képeket, videókat generáljanak.
A társkeresős csalások elsődleges célja nem más, mint a pénzszerzés. Az elkövetők a magányos netezők érzelmeinek manipulálásával igyekeznek pénzhez jutni. Ehhez mindenféle mondvacsinált történeteket találnak ki. Ebből a szempontból a biztonsági szakértők arra is felhívták a figyelmet, hogy e károkázások esetében az is megfigyelhető, hogy gyakorta különféle befektetési csalásokba is bevonják a kiberbűnözők a gyanútlan áldozataikat.
Prémium előfizetéssel!
-
A OpenVPN Server sérülékenysége szolgáltatásmegtagadási támadásokat idézhet elő.
-
A Next.js kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.
-
A Trend Micro Deep Security biztonsági hibajavításokat kapott.
-
A VMware Aria Operations sebezhetősége jogosultsági szint emelést tesz lehetővé.
-
A Google Chrome ismét jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Canon egyes nyomtatódriverei kapcsán három biztonsági hibára derült fény.
-
A Draytek két biztonsági hibáról számolt be egyes routerei kapcsán.
-
A Zulip Server két biztonsági hibát tartalmaz.
-
Az Apple 22 biztonsági rést foltozott be az iOS/iPadOS operációs rendszerein.
-
Az Apple 41 javítással tette biztonságosabbá a macOS-t.
A 2004-ben alakult Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezzel a célunkkal összhangban 2025-ben ismét meghirdetjük a „Az év információbiztonsági tartalom előállítója - 2025” pályázatot.
A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat