nb1.hu

Európa-bajnokság: meglepő döntést hozott a németek klasszisa

Az Eb után befejezi a pályafutását Kroos.

A nyári Európa-bajnokság után befejezi pályafutását a házigazda, magyar csoportellenfél német válogatott labdarúgója, Toni Kroos.

A Bajnokok Ligája-döntős Real Madrid játékosa kedden, egy podcastben jelentette be döntését.

A világbajnok középpályás a 2021-es kontinensviadal és 106 mérkőzés után lemondta a válogatottságot, idén februárban azonban közölte, hogy visszatér és a felkészülés, valamint a hazai torna során Julian Nagelsmann szövetségi kapitány rendelkezésére fog állni.

A németek június 14-én nyitják az Eb-t a skótok ellen, majd június 19-én Stuttgartban a magyar válogatottal találkoznak, június 23-án pedig szintén Stuttgartban Svájc lesz az ellenfelük. A 24 csapatos Eb július 14-ig tart, a csoportokból az első két helyezett, valamint a négy legjobb harmadik jut majd a 16 közé.

Kroos korábban három-három német bajnoki címet és Német Kupát nyert a Bayern Münchennel, amellyel 2013-ban triplázott, azaz a Bajnokok Ligájában is győzött, majd 2014-ben igazolt a Real Madridhoz. Utóbbi csapattal további négy BL-t, öt klubvilágbajnokságot, négy spanyol bajnoki címet és egy Király Kupát nyert.

Tedd meg első befizetésed, vedd igénybe a 100%-os bónuszt, és fogadj a kedvenc csapatodra vagy sporteseményeidre! (x)