Földöntúli izgalmakkal folytatódott a Dallas-sorozat!

2024.05.19. 08:32
Két és fél másodperccel a lefújás előtt P. J. Washington két jó büntetője jelentette a 117–116-os győzelmet a Dallas Mavericks csapatának az Oklahoma City Thunder ellen, amivel bejutott az NBA nyugati főcsoportja döntőjébe, ahol legutóbb 2022-ben járt.

Számít valamit az NBA-ben az alapszakaszban elért eredmény és a kiemelés, a hazai pálya előnye? Ha a Dallas Mavericks menetelését nézzük, akkor semmit.

A texasiak csupán az ötödik helyen végeztek a nyugati főcsoportban, a regular seasonben, ennek ellenére a playoff első körében 4–2-vel búcsúztatták a 4. kiemelt Los Angeles Clipperst, majd a főcsoport elődöntőjében a konferenciagyőztes Oklahoma City Thundert is ugyanilyen arányban.

Ez utóbbi párharcot vasárnap hajnalban otthonukban, az American Airlines Center 20 ezer őrjöngő szurkolója előtt zárták le, miután földöntúli izgalmak után, hatalmas fordítással 117–116-ra legyőzték az Oklahomát.

A vendégek a harmadik negyedben már 17 ponttal vezettek, és készülődtek a hetedik meccsre, amire a Payom Centerben került volna sor.

Volna. Mert a Luka Doncic és Kyrie Irving vezérelte Dallas innen is talpra állt. Pedig 20 másodperccel a vége előtt Chet Homgren 116–115-ös vezetéshez juttatta a vendégeket.

De még nem volt vége. 2,1 másodperc volt hátra, amikor Gilgeous-Alexander, a mezőny legjobbja hárompontos dobás közben faultolta P. J. Washingtont. A Dallas bedobója az első két büntetőt értékesítette, a harmadikat szándékosan kihagyta, és így 117–116-ra nyert a Mavericks!

Ezzel tehát bejutott a konferenciadöntőbe, ahol a Denver Nuggets vagy a Minnesota Timberwolves lesz az ellenfele, ez a két csapat most 3–3-ra áll.

Derricks Jones 22 pontja sorozatban a harmadik karriercsúcsa! Doncic is egymás után harmadszor csinált tripla-duplát.

NBA, rájátszás, 2. kör

Nyugati főcsoport

Dallas Mavericks Oklahoma City Thunder 117–116. Legjobb dobók: Doncic 29 (10-10 lepattanó és gólpassz, 7 eladott labda), Irving és D. Jones Jr. 22-22, Lively 12 (15 lepattanó), Gafford 10, ill. Gilgeous-Alexander 36, Jal. Williams 22, Holmgren 21, Joe és Dort 11-11.

A párharcot 4:2-re a Dallas nyerte meg.