»
A Diósgyőr elleni döntetlennel lemaradt a dobogóról a Fehérvár – összefoglalóval

2024.05.18 19:49Módosítva: 2024.05.19 07:23

A Puskás Akadémia nyert a Debrecen ellen, a Fehérvár viszont csak egy pontot szerzett hazai pályán, így a negyedik helyen fejezte be az idényt.

Szerény, egygólos győzelem is elegendő lett volna a Fehérvár számára, hogy dobogón végezzen, de a Diósgyőr ellen csupán gól nélküli döntetlent ért el.

Csatlakozz a WhatsApp csoportunkhoz a legfrissebb sporthírekért! Kattints ide!

Óriásit változott a hangulat Székesfehérváron az egy évvel ezelőttihez képest. Tavaly – szintén az utolsó fordulóban – a Vasas elleni gól nélküli döntetlennel a Fehérvár éppen csak elkerülte a kiesést, s bár a játékosok örültek, a szurkolók lelohasztották az indokolatlan jókedvet. Szombaton, csaknem egy évvel később 6133 néző előtt rendezték meg a Diósgyőr elleni bajnokit, amelyen a Fehérvár éremért lépett pályára. A szurkolók kíváncsiak voltak a futballra, s nemcsak azért, mert – végre – a helyi kosárlabda- és jégkorongcsapat mérkőzésével nem esett egybe a bajnoki, hanem mert 2021 után újra érmet szerezhetett a Fehérvár.

Marco Lund (2-es számmal) nem kímélte Mamoudou Karamokót az első félidőben. (Fotó: Fuszek Gábor)

Persze a Székesfehérváron szokatlanul magas nézőszámhoz a klubvezetőség döntése is hozzájárult, a kapu mögötti és a kispadokkal szemközti lelátórészre ugyanis egységesen ötszáz forintért lehetett jegyet vásárolni. A piros-kékeknek szükségük is volt a buzdításra, elvégre döntetlen vagy vereség esetén a negyedik helyre csúszhattak vissza, amennyiben a – mérkőzéssel párhuzamosan rendezett – Puskás Akadémia–Debrecen mérkőzésen hazai győzelem születik.

Márpedig a felcsútiak az első félidőt követően 2–1-re vezettek, míg a Fehérvárnál Mamoudou Karamoko 26. percben szerzett fejesgólját les miatt a játékvezető érvénytelenítette.

Ekkor még a csapattársak gratulációit fogadta Mamoudou Karamoko, de a VAR-vizsgálat után a játékvezető érvénytelenítette a francia csatár gólját. (Fotó: Fuszek Gábor)

Mivel a második félidő elején Felcsúton a hazaiak újabb gólt szereztek, Bartosz Grzelak, a Fehérvár vezetőedzője nem tehetett mást, egyre több támadót küldött pályára. Az utolsó fél órában Nejc Gradisar, Mamoudou Karamoko, Katona Mátyás, Schön Szabolcs és Nicolás Stefanelli is próbálta rohamozni a diósgyőri kaput. A legnagyobb helyzet mégis a védekező középpályás Csongvai Áron előtt adódott, aki a 71. percben szabadrúgásból éppen csak a bal alsó sarok mellé csavarta a labdát.

Nikola Szerafimov a 90. percben gólt szerzett, s hatezer szurkoló egyszerre ugrott fel örömében, a fehérvári játékosok pedig hirtelen a nyakukban érezhették a bronzérmet, de az újabb VAR-vizsgálatot követően a játékvezető a macedón légiós gólját is les miatt érvénytelenítette. Mivel az eredmény nem változott, a Puskás Akadémia pedig nyert (4–1) a Debrecen, a Fehérvár lemaradt a dobogóról, mert a felcsútiak az utolsó fordulóban megelőzték a piros-kékeket. Pedig a klubvezetőség nemcsak a kedvező jegyárakkal kedveskedtek a szurkolóknak, hanem a stadion előtt felállított színpadon tervezte az érmek átadását – ami így elmaradt.

Borítókép: Sigér Dávid (jobbra) és a Fehérvár az utolsó fordulóban csúszott el, és meg kellett elégednie a negyedik hellyel. (Fotó: Fuszek Gábor)

Ezt olvasta már?

Varga Barnabás (balra) két gólt szerzett a legutóbbi derbin. (Fotó: Kovács Tamás/MTI)
NB I

Emlékszik még, mikor nyert legutóbb derbit az Újpest? – kvíz az NB I 33. fordulójáról

Németh Krisztián góljával szerzett vezetést az MTK a a Mezőkövesd otthonában Fotó: Facebook/MTK Budapest