»
Nagy és Komáromi duplázott, a Puskás Akadémia odaért a dobogóra

A Puskás Akadémia odaért a 3. helyre, indulhat az Európa Konferencia Liga-selejtezőben (Fotó: Juhász Sára)

2024.05.18 19:45Módosítva: 2024.05.18 20:37

A labdarúgó NB I 33. fordulójának szombati mérkőzésén a Puskás Akadémia 4–1-re nyert a Debrecen ellen a Pancho Arénában.

A Puskás Akadémia annak tudatában lépett pályára, hogy egy győzelemmel akár a 3. helyre is odaérhet, egy vereséggel azonban a 4. helyről lecsúszhat, ami szintén fontos volt az Európa Konferencia Liga-selejtező miatt.

Csatlakozz a WhatsApp csoportunkhoz a legfrissebb sporthírekért! Kattints ide!

A Debrecen volt a Puskás elsőszámú kihívója, de Szrdjan Blagojevics csapatának már csak egy győzelemmel maradt volna esélye arra, hogy előzőn. Azonban már a 15. percben vezetést szerzett a hazai csapat, Nagy Zsolt tizenegyesből volt eredményes. (1–0)

A 24. percben Manrique piros lapot kapott, ezzel tovább csökkentek a Debrecen esélyei, Komáromi György gólja pedig szinte le is zárta a mérkőzést, még úgy is, hogy Bódi Ádám szépített a 45. percben. (2–1)

A második félidőt ugyanis irányította a Puskás Akadémia, Nagy Zsolt és Komáromi György is újra gólt szerzett, ahogyan Lamin Colley is, de a gaboni találatát szabálytalanság miatt nem adta meg a játékvezető.

A Puskás Akadémia így is 4–1-re nyert, és megszerezte a 3. helyet az NB I-ben.

EZT OLVASTA MÁR?

Németh Krisztián góljával szerzett vezetést az MTK a a Mezőkövesd otthonában Fotó: Facebook/MTK Budapest
NB I

Döntetlennel búcsúzott az NB I-től a Mezőkövesd

A Paks bajnoki ezüstéremmel és Magyar Kupa-győzelemmel zárta az idényt, így volt minek örülni a Kisvárda elleni idényzáró bajnokin Fotó: Cselleng Ádám
NB I

Két kihagyott tizenegyes is belefért a Paksnak a Kisvárda ellen

A Fehérvár a második és negyedik hely között bármelyiken végezhet. (Fotó: Fuszek Gábor)