Elképesztő drámák a Bundesligában, Schäfer András ezt sosem felejti el

A Bundesliga utolsó, 34. fordulójában egy időben rendezték a meccseket szombat délután, és most dőlt el, hogy Schäfer András csapata, az Union Berlin bennmarad-e a német élvonalban. Elképesztő dráma, hosszabbításban kihagyott tizenegyes után csikarta ki a sikert a fővárosi csapat. A Bayer Leverkusen történelmet írt és összehozta a veretlen idényt, a Bayern München pedig Lőw Zsolték utolsó meccsének a végén összeomlott, és még az ezüstérmet is elbukta.

2024. 05. 18. 17:35
SCHÄFER András
Berlin, 2024. május 18. Schäfer András, az Union Berlin játékosa a német elsõ osztályú labdarúgó-bajnokság Union Berlin-SC Freiburg mérkõzésén Berlinben 2024. május 18-án. Fotó: MTI/EPA/Hannibal Hanschke
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Magyar szempontból a legfontosabb az volt a Bundesliga utolsó fordulójában, hogy csapata, az Union Berlin kiesik, osztályozóra kényszerül vagy bennmarad a végén. Mindhárom lehetőség adva volt. A saját dolgát egy győzelemmel könnyíthette meg az Union, ám a Freiburg ellen 1-1 volt az eredmény a rendes játékidő leteltekor, fájhatott a fővárosiaknak, hogy Juranovic még az első félidőben tizenegyest hibázott. Ám még csak a hosszabbításban jött az igazi dráma.

Schäfer András és csapata az életéért küzdött a Bundesliga utolsó fordulójában. Fotó: EPA/Hannibal Hanschke

A 92. percben újra tizenegyeshez jutott az Union, a labda mögé ezúttal Kevin Volland állt, akinek a lábában nemcsak a győzelem, hanem a bennmaradás volt. És ott is maradt, a csatár ugyanis kihagyta a büntetőt. Igen ám, de a kipattanónál Janik Haberer jókor volt jó helyen, és a kapuba lőtt. Így 2-1-re nyert az Union és bennmaradt, ugyanis a rivális Bochum 4-1-re kikapott a Werder Bremen otthonában, ez pedig azt jelentette, hogy azonos pontszámmal, de jobb gólkülönbséggel az Union a 15. helyen bennmaradt, és a Bochum kényszerül osztályozóra a másodosztály bronzérmese ellen.

Schäfer a drámát már a kispadon élte át, kezdőként 62 percet játszott, de biztosan életre szóló élmény neki a bennmaradás, főleg így. A túloldalon 77 percet játszott.

Az sem utolsó szempont, hogy az Union bennmaradásával Schäfernek nem kell túlóráznia az osztályozó miatt, így időben, a társakkal együtt kezdheti meg a válogatottal az Európa-bajnoki felkészülést május 27-én Telkiben.

Történelmet írt a Bayer Leverkusen, amely félidőben már 2-0-ra vezetett az Augsburg ellen, s végül 2-1-re meg is nyerte az utolsó meccsét hazai pályán, így veretlenül lett német bajnok. Erre elsőként volt képes a Bundesliga történetében. 28 győzelem mellett 6 döntetlen és 0 vereség volt Xabi Alonso csapatának mérlege az idényben. Vitathatatlan dominancia.

Lőw Zsolték dicstelen búcsúja a Bayern Münchentől

A Bayern München viszont az ezüstérmet is elbukta az utolsó fordulóban. Pedig a bajorok már a hatodik percben 2-0-ra vezettek a Hoffenheim otthonában Tel és Davies korai góljainak köszönhetően. Csakhogy a 68. percben Kramaric már kiegyenlített, majd ugyanő a hajrában meg sem állt a mesterhármasig (meg egy gólpasszt is adott), így fordított és 4-2-re nyert a Hoffenheim. A Bayern meglepő vereségét kihasználta a forduló előtt harmadik Stuttgart, amely 4-0-ra elintézte a Mönchengladbachot, így megszerezte a második helyet.

Thomas Tuchel vezetőedző és segítője, Lőw Zsolt így dicstelenül távoznak a müncheni kispadról, idénybeli trófea nélkül és a Bayern-szintjén óriási csalódást jelentő Bundesliga-bronzzal.

Bár a müncheni klub tárgyalt Tuchellel arról, hogy a korábban meghozott döntést semmissé téve mégis folytassa a munkát a következő idényben is, a vezetőedző az utolsó mérkőzés előtt tisztázta, hogy nem sikerült megállapodniuk, így Lőwvel együtt valóban ez volt az utolsó találkozója a bajor kispadon.

Gulácsi a kispadon, a BL-döntős Dortmund gálázott

A Lipcse egy számára már tét nélküli meccsen 2-0-s előnyről 2-2-es döntetlent ért el a Frankfurt otthonában, végigjátszotta a meccset, viszont pihent, újra Janis Blaswich állt a kapuban. A BL-döntőbe jutott Dortmund hazai pályán gálázva, az utolsó helyezett Darmstadt 4-0-s kiütésével köszönt el a szurkolóitól, akiknek egy részével legközelebb a londoni Wembley-ben, a Real Madrid elleni európai kupafináléban találkozhat.