Az olimpiai bajnok 41 évesen szállt vízre a maratoni kajak-kenu ob-n

Vajda Attila is elindult

Fotó: Getty Images

2024.05.17 16:10

A kajakos Kiszli Vanda megvédte címét a Győrben zajló maratoni kajak-kenu országos bajnokság első, pénteki napján – írta az MTI.

Az Atomerőmű SE kilencszeres maraton világbajnok versenyzője mögött ugyanazok állhattak dobogóra, akik tavaly: Czéllai-Vörös Zsófia lett a második, Csépe Panna pedig a harmadik.

A többi számban nem volt címvédés. A férfi kajakosoknál a legendás Csay Renáta fia, a húszéves Kolozsvári Brúnó diadalmaskodott a tavaly győztes Sellyei Csanád előtt, míg a női kenusok hatfős versenyében Matkovics Lili Sára volt a leggyorsabb, megelőzve a 2023-as bajnokot, Hegedűs Karolinát.

A férfi kenusok mezőnyéből hiányzott a címvédő Kövér Márton, aki ezúttal csak párosban száll majd vízre. A távollétében a 2005-ös születésű, tokaji Soltész Péter nyerte a számot, amelyben elindult a pekingi olimpiai bajnok Vajda Attila is. A 41 esztendős, világ- és Európa-bajnok sportember a kilencedik helyet szerezte meg a tíz kenust számláló mezőnyben. A hét végi, győri verseny egyben a poznani Európa-bajnokság, valamint a horvátországi Metkovicban sorra kerülő világbajnokság első válogatója is. A szövetség korábbi alelnökéről, a 2019-ben elhunyt Kadler Gusztávról elnevezett országos bajnokság szombaton a párosok futamaival folytatódik.