Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője nem tétlenkedett, rögtön rárepült a témára és a szlovákiai eseményekkel példálózva, hamarjában felügyelet alá vonná az emberek kommentelési lehetőségét.

Kocsis Máté korlátozná a szabad kommentelést – Szerinte virtuális térben zajló polgárháború és meg kell fékezni

Fotó: Facebook/Kocsis Máté

Át kell gondolni, hogy jogilag hogyan lehetne jobban szankcionálni a gyűlöletkeltő kommentelést, mondta el Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője az Inforádiónak adott interjújában.

Kocsis erről a Robert Fico szlovák miniszterelnök elleni támadás tanulságaként beszélt. Szerinte ugyanez volt a célja Magyarországon a szélsőbaloldali antifa támadásoknak is: a politikai ellenfél megsemmisítése – közölte a 24.hu.

Szerinte a médiának el kell gondolkodnia, hagyja-e, hogy arctalan, névtelen uszító kommentelők lepjék el a felületeiket.

A jogalkotásnak a következő időszakban el kell azon gondolkodnia, hogy ezt a véres kommentszekciót miként lehet egy kicsit kordában tartani. Ez olyan fokon elfajult, hogy Szlovákiában most a történtekig vezetett. Magyarországon pedig ez a verbális erőszak, a virtuális térben zajló polgárháború mindenképpen megfékezendő

– mondta, majd rögtön kampánymódba kapcsolt, és több újságot kezdett hibáztatni.

Személyesen is okolok nagyon sok magyarországi, baloldali médiumot is, akik egyébként mesterfokon űzik a gyűlöletkeltést, az indulatkeltést, az elfogult közléseket, a mások megbélyegzését. Ide értve a Telexet, a HVG-t, a 444-et. És még hosszan sorolhatnám

- tette hozzá, majd így zárta gondolatait:

Az internetes hangnem, ahogy az emberek egymáshoz viszonyulnak, elért arra a kritikus pontra, ahol az államnak be kell avatkoznia.

77 hozzászólásarrow_drop_down_circle

rohács1926
Mindenekelőtt a politikusokat kellene korlátozni. A társadalom megosztásában, az uszításban, a túlhatalom kiépítésében, valamint a mérhetetlen korrupcióban; a lopásban és szabadrablásban.
Ez itt nem minden hozzászólás, csak az utolsó néhány. Kattintson, ha mindet olvasná!
Nyírfa
@Géza: tegnap, 19.51

Az elemi szabály, hogy senki problémáját nem veheted magadra, aki erre nem képes, azt , önmaga érdekében el kell tanácsolni a pályától, illetve működnie kell a szűrő rendszernek a pályázó jelentkezésekor.
Én kétórás teszten vettem részt, mielőtt alkalmasnak találtak arra, hogy mint családsegítő tevékenykedjem, később, a pszichiátrián pedig a főorvostól a főnővérig az összes tudósdoktor ott ült a körben a felvételemkor, és, bár, álltam a sarat, amit mi sem bizonyít jobban, minthogy alkalmaztak , nem tagadom, megizzasztottak.
Tehát, vannak alkalmassági vizsgálatok, de, nincs garancia a tévedésre.
Nessy
@Nyírfa: Az, hogy az ember együtt érez a beteggel, hogy fogja a kezét az utolsó perceiben, az más, mint amiről mi beszéltünk, a saját problémánkról. Önkénteskedés előtt is volt tanfolyam, vizsga. Gyász esetén egy évig nem "dolgozhattunk".
Nyírfa
A Hospice-szolgálat számomra az apácákat - nővéreket - idézi , olyan lelkiséggel, amelyre, talán születni kell, részben a személyes elvonulási igény, részben a magas rezgésű empátia jelenléte miatt. Kit mi motivál.
Géza
@Nyírfa: Mint ahogy sehol nincs garancia!
Dr. Proktor
@rohács1926: Kötelezővé kellene tenni a foglalkozás egészségügyi alkalmassági vizsgálatot a politikusi pályán is...
Te jó ég, ha most hirtelen bevezetnék alig maradna valaki a pályán!

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.