»
Vlahovics gólja döntött, a Juventus nyerte az Olasz Kupát – videóval

2024.05.15 23:03Módosítva: 2024.05.15 23:30

Dusan Vlahovics már a negyedik percben megszerezte a vezetést, amire az El-döntős Atalanta képtelen volt válaszolni, így a Juventus nyerte az Olasz Kupa-döntőjét.

Teljes kerettel egyik gárda sem tudta megkezdeni az Olasz Kupa-döntőjét, hiszen a bergamóiak oldaláról hiányzott a legjobb formában lévő olasz támadó, Gianluca Scammaca, míg a túloldalt Manuel Locattelit volt kénytelen nélkülözni Massimiliano Allegri.

Ezen tények tudatában indította el Fabio Maresca a döntőt, amely rögtön a negyedik percben gólt is hozott. Andrea Cambiasso ugratta ki Dusan Vlahovicsot, a szerb pedig örzőjét lerázva vágta a labdát a hálóba. (0–1) A zebrák támadója ezzel a harmadik játékos lett a klub története során, aki két Olasz Kupa-döntőben is betalált.

Scamacca hiánya az egész első félidő során érződött, hiszen az Atalanta meg sem tudta közelíteni azt a szórakoztató és kombinatív támadó játékot, amelyet a mérkőzésein mutatott. A Juventus kicsit hátrébb vonult az előny birtokában, ennek fényében ért véget az első játékrész.

A fordulás után Gasperini lecserélte a Roma ellen duplázó Charles De Ketelaere-t, de ugyanúgy falba ütköztek a bergamóiak. Olyannyira, hogy a 73. percben el is dőlhetett volna a mérkőzés, miután Vlahovics a kapuba fejelt, ám a hosszas ünneplés után végül érvénytelenítette Maresca a találatot.

Próbálkozott az Atalanta is ugyan, de hiába a magas labdabírtoklás, a Juventus volt a veszélyesebb. Ademola Lookman a 80. percben eltalálta a kapufát, ám nem sokkal később a túloldalon Miretti is a lécre lőtte a labdát.

A mérkőzés hevében a magából teljesen kivetkőző Allegrit ki is állította a játékvezető, de végül bejött a mester meccsterve, a Juventus nyerte az Olasz Kupát. (0–1)

Allegri a lefújás után a győzelmet látva érezhetően lenyugodott, a nyakkendőjét és a zakóját is megigazította, majd átadta magát az ünneplésnek, hogy csapatával együtt megünnepelje az olasz mester ötödik Olasz Kupáját, ami rekordnak számít.

A címlapkép forrása: Getty Images

Ezt már olvasta?

A kvázi gólpasszt adó Timothy Weah gratulál a továbbjutást érő gólt megszerző Arkadiusz Miliknek. (Fotó: Getty Images)