nb1.hu

Paks-FTC: kihagyott büntető, piros lapok, kapusparádé, 120 perc döntött

A Paks sokáig emberhátrányban játszott.

A 111. Magyar Kupa fináléjában a Paks és a Ferencváros mérkőzött meg egymással a rekordnézőszámmal kecsegtető Puskás Arénában. Bognár György csapata a Kisvárdát búcsúztatva, Dejan Sztankovics együttese a Nyíregyházát búcsúztatva került be a fináléba. Két éve az FTC nyert 3-0-ra.

Hatalmas elánnal kezdte a mérkőzést a Ferencváros, de Abu Fani, Marquinhos és Traoré próbálkozásai elkerülték a kaput. A 28. percben az első nagy paksi gólhelyzetnél Könyves lövését védte Varga. Pár perccel később Szabó kézzel tette maga elé a labdát a saját tizenhatosán belül, amit utólag a VAR visszanézett és büntetőt ítélt a Fradinak. Varga tizenegyesét, majd Traoré ismétlését is kivédte Szappanos, majd a szöglet után a magyar válogatott harmadik számú kapusa ismét bravúrral hárított. A másik oldalon Könyves lövését védte Varga, majd Traoré megindulása után Vécsei állította meg szabálytalanul a mali támadót, azonnal villant a piros lap.

A második játékrész szervezett paksi védekezéssel indult, amit nem tudott feltörni az FTC – komolyabb gólhelyzet nélkül telt el félóra. Nem tudta kihasználni az emberelőnyt a Ferencváros: a 75. percben kiegyenlítődött a létszám, a csereként beállt Bödét borította fel Abena, aki megkapta a második sárga lapját. A 87. percben Traorét ugratta ki Zachariassen, de a szélvész gyors mali támadó ezúttal sem tudott túljárni Szappanos eszén. Három percre rá Zachariassen talált a hálóba, lesről.

Remek iramban kezdte a Fradi a hosszabbítást, gólt azonban a Paks szerzett: a 98. percben Balogh szöglete után Papp fejelt közelről a hálóba, 1-0. A hajrában Osváth lövése mellé, Kodro és Loncsar próbálkozása fölé ment. A 122. percben egy ferencvárosi szöglet után az üresen maradt kaput Haraszti vette be Mezei remek indítása után, 2-0.

Az első kupagyőzelmét megszerző Paks jövőre az Európa-ligában indulhat. A találkozó legjobbja a bravúrt bravúrra halmozó Szappanos Péter lett.

MOL MAGYAR KUPA, DÖNTŐ
PAKSI FC – FERENCVÁROSI TC  2–0 (0–0, 0–0)
Budapest, Puskás Aréna, 51 900 néző, v.: Berke
Paks: Szappanos – Vas, Kinyik, Lenzsér – Osváth, Windecker (Szabó B., 86. – Mezei, 118.), Papp K., Vécsei, Szabó J. – Hahn (Böde, 72.), Könyves (Balogh B., a szünetben – Haraszti, 120.) Vezetőedző: Bognár György
FTC: Varga Á. – Botka, Abena, Cissé, Civic (Ramírez, 91.) – Maiga (Loncar, 59.), Ben Romdhan (Kodro, 55.) – Abu Fani, Marquinhos (Zachariassen, 82.), Traoré – Varga B. (Lisztes, 82. – Szevikjan, 100.) Vezetőedző: Dejan Sztankovics
Gólszerzők: Papp K. (98.), Haraszti (122.)
Sárga lap:  Kinyik (16.), Könyves (45.), Abena (45., 75.), Botka (90+1.), Szevikjan (112.), Osváth (114.), Szappanos (117.)
Piros lap: Vécsei (38.), Abena (75.)