szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Bár egyelőre nem az Apple neve jut először az eszébe annak, aki a mesterséges intelligenciáról hall, kétség se lehet afelől, hogy Cupertinóban is nagy erőkkel foglalkoznak a divatos technológiával. Mint kiderült, egyfajta egyveleg áll a mögött, ahogyan az Apple eszközei kezelik majd a gépi algoritmusokat.

Nem egészen egy hónap múlva, június 10-én kezdődik az Apple éves fejlesztői konferenciája, a WWDC 2024. Az első napi vitaindító előadáson áttekintik az Apple által az iOS 18-ra és a Sirire tervezett mesterségesintelligencia-módosításokat. De persze nemcsak szoftver-, hanem hardvervonalon is foglalkozik az Apple a mesterséges intelligenciával, és immár egyértelmű, hogy egyre több, a témába kapcsolódó hírre, bejelentésre számíthatunk.

Az egyik friss értesülés forrása a Bloomberg neves Apple-szakértője, Mark Gurman. Míg korábban leginkább arról lehetett hallani, hogy eszközökön belüli MI-val foglalkozik az Apple, most egy vegyes megoldás is szóba került. Az iPhone-ok, iPad-ek és Mac-számítógépek bonyolultabb mesterségesintelligencia-feladatai ugyanis – felhőn keresztül –adatközpontokba kerülnénk az Apple nagy teljesítményű házon belüli chipjei által működtetett szerverek segítségével. Az eszközök a kevésbé bonyolult MI-feladatokat kezelnék.

Csak két betű, de mindent vihet: az utóbbi évek legnagyobb bejelentése várható az Apple-től

Mikor lesz az Apple idei WWDC fejlesztői konferenciája? Miről fog szólni? Mindkét kérdésre megadta a választ a vállalat.

Egyszerű mesterségesintelligencia-feladat lenne például összefoglalót adni a felhasználóknak az elmulasztott iPhone-értesítésekről vagy a bejövő szöveges üzenetekről, míg a bonyolultabbak közé a képek generálása, a hosszabb cikkek összefoglalása vagy a hosszú formátumú válaszok e-mailekben történő létrehozása lenne. Ez utóbbiakhoz már felhőalapú megközelítésre lenne szükség, akárcsak az Apple Siri hangasszisztensének továbbfejlesztett verziójához.

Az első chipek, amelyeket az adatközpontok szervereinek táplálására fognak használni az az M2 Ultra lesz, ami tavaly került piacra a Mac Pro és a Mac Studio részeként. Nagyon valószínű viszont, hogy az Apple majd bemutat egy M4 Ultra chipet is, amelyik kifejezetten az adatközpontok szervereihez készül.

Az Apple körülbelül három évvel ezelőtt kezdett foglalkozni azzal, hogy saját chipjeit használja. És a mesterségesintelligencia-feladatokat felhőben dolgozza fel. Azonban – írja a Tech Central – felpörgette az idővonalat, miután az MI-őrület, amelyet az OpenAI ChatGPT és a Google Gemini hajt, gyorsabb lépésre kényszerítette.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.