Minden idők legextatikusabb harmadát produkálta Ausztria Kanada ellen a jégkorong-világbajnokságon

sport
május 15., 05:50

Mindenki által előre lefutottnak vélt meccset játszottak kedden este a csehországi A csoportos világbajnokságon, a címvédő Kanada a tavaly a magyar válogatott kárára épphogy az elitben maradt Ausztriával találkozott.

photo_camera Osztrák jégkorongozók örvendeznek, hiszen van minek Fotó: MICHAL CIZEK/AFP

Az első két harmad pont olyan volt, amilyenre számítani lehetett, 20 perc után 3-1-re, 40 után 6-1-re vezetett a nagycsapat. A záró felvonásban azonban sosem látott csoda történt. Olyan már volt nemegyszer a jégkorong történetében, hogy egy csapat mínusz 5-ről egyenlített vagy akár nyert is meccset – ez egy ilyen sport –, de olyat hirtelen nem sikerült felidéznünk, hogy ilyen szintű underdog csinált volna hasonlót abszolút topfavorittal szemben.

Az osztrákok a záró menet eleje táján ütöttek kettőt, ettől brutálisan felpörögtek, a kanadaiak meg teljesen összezavarodtak, összevissza korcsolyáztak a jégen, és teljesen elfelejtettek védekezni. 3-6 után jött a 4-6, majd az 5-6, a zseniális hatodikat már kapuslehozatalos szituációban verte be az NHL-es Marco Rossi, hosszabbítás következhetett.

Ha a ráadást is behúzta volna Ausztria, konkrétan minden idők legnagyobb fordítása lett volna ez a jégkorong-világbajnokságok történetében. Ez végül nem jött össze, John Tavares pillanatok alatt döntött egy pontos lövéssel, 7-6-ra nyert Kanada. Így csak a hokitörténelem talán legextatikusabb vb-harmadáról beszélhetünk, de hát az is valami. Az események összefoglalója: