Külföld

„Szóval, megerőszakoltalak” – Facebookon vallotta be egy nőnek 11 évvel korábbi tettét, elfogták

rtl.hurtl.hu

2024. május 14. 21:40

Évekig élte világát Franciaországban, pedig nemzetközi körözést adtak ki ellene.

Három évig keresték, most Franciaországban fogták el azt az amerikai férfit, aki 2013-ban szexuálisan bántalmazott egy egyetemistát, később pedig a Facebookon írt neki üzenetet, amit így kezdett: „Szóval, megerőszakoltalak”.

Az AP hírügynökség tudósítása szerint kedden egy metzi ügyész megerősítette, hogy a 31 éves kaliforniai Ian Thomas Clearyt őrizetbe vették, és folyamatban van a kiadatási eljárás. A pennsylvaniai hatóságok 2021-ben adtak ki nemzetközi körözést a férfi ellen, azután, hogy az AP arról írt, hogy a helyi ügyészség nem üldözi eléggé az egyetemi szexuális bűncselekményeket.

Az elfogatóparancs szerint Cleary húszéves korában egy buliban zaklatott egy 18 éves lányt, akinek a kollégiumi szobájába belopózott és szexuálisan bántalmazta, miközben az áldozat sms-ben kért segítséget a barátaitól.

„Hallanom kell a hangodat. Imádkozom érted”

Egy francia tisztviselő elárulta, hogy Clearyt Metzben fogták el április 24-én egy rendőri ellenőrzés során. Azt mondta, két-három éve jött Franciaországba Albániából, és csak nemrég érkezett Metzbe, de ott nincs lakása. A férfi apja egy szilícium-völgyi techcég vezetője – közölte a hírügynökség.

A lány, aki nemi erőszakkal vádolja, még az eset napján látleletet vetetett, és tanúi is vannak, ennek ellenére évekig hiába próbálta elérni, hogy vádat emeljenek Cleary ellen. 2021-ben újra a hatóságokhoz fordult, amikor észrevette, hogy a Facebookon üzeneteket kapott a férfitól. „Szóval, megerőszakoltalak. Soha többé nem fogok senkivel ilyet tenni. Hallanom kell a hangodat. Imádkozom érted” – írta Cleary.

A hatóságok megállapították, hogy az üzeneteket valóban Ian Cleary Facebook-fiókjából küldték.

Két évvel a körözés kiadása után az áldozat és ügyvédei értetlenül álltak az előtt, hogy hogyan tudja elkerülni a letartóztatást a digitális nyomkövetés korában. Az AP korábbi oknyomozása szerint az is ritka, hogy egyetemi szexuális bántalmazás miatt eljárás induljon, egyrészt azért, mert az áldozatok félnek a rendőrséghez fordulni, másrészt mert az ügyészek vonakodnak vádat emelni olyan ügyekben, amelyekben nehéz elérni, hogy elmarasztaló ítélet szülessen.

Cleary áldozata szerint az ő esetében azért sikerült eredményt elérni, mert a nyilvánossághoz fordult, de szerinte nem elfogadható, hogy erre van szükség ahhoz, hogy igazságot szolgáltassanak egy ilyen ügyben.

 

#Külföld#nemi erőszak#szexuális bántalmazás#letartóztatás#franciaország#amerikai egyesült államok#facebook

Címlapról ajánljuk