Visszaesés

Döbbenet, ami Szoboszlaival történt a Liverpoolban, így jutott a mennyből a pokolba

LM

Létrehozva: 2024.05.14.

Combsérülései miatt Szoboszlai Dominik nagyjából két hónapot hagyott ki idén a Liverpoolnál. A magyar válogatott középpályás elveszítette a helyét a kezdőcsapatban és látványosan kevesebbet játszik az őszhöz képest.

Szoboszlai Dominik tavaly nyáron, 70 millió euró (26 milliárd forint) ellenében érkezett meg a Liverpoolhoz. A fő kérdés az volt az átigazolása után, hogy vajon be tudja-e magát verekedni a patinás angol klub kezdőcsapatába. A 23 éves középpályás megnyerte a versenyt a posztriválisaival szemben és hamar a csúcsra jutott, a szezon végére azonban hullámvölgybe került és a mélybe repült.

Klopp nagyon elégedett vele: Szoboszlai újabb magyar tehetségeknek tört utat az Anfield Roadra?
Szoboszlai a nagyszerű őszi szezonja után alaposan visszaesett tavaszra / Fotó: Matt McNulty / Getty Images

Szoboszlai a Premier League-ben egészen szenzációsan kezdett. Már a második összecsapáson, a Bournemouth ellen megválasztották a csapat legjobbjának, két héttel később pazar gólt lőtt az Aston Villának. Az első tíz bajnokiját végig a pályán töltötte, ezalatt a klub hét győzelmet, két döntetlent és egy vereséget könyvelhetett el. Utána ugyan a legtöbbször már lecserélték, de így is elmondható, hogy 2023-ban, 19 angol bajnokin 1531 perc jutott neki.

Ez meccsenként 80 perces átlagot jelent. A Ligakupában három találkozó (161 perc), az Európa-ligában pedig két összecsapás jutott neki (85 perc), így összességében 1777 percet robotolt a pályán 2023-ban. A kanadai pontokat számolva a 24 tétmérkőzésén négy gólt és két gólpasszt jegyzett.

Az újév azonban rögtön rosszul indult számára. A Newcastle United elleni bajnoki (4-2) 64. percében lecserélték, később kiderült, hogy a magyar válogatott csapatkapitánya combhajlító-izomsérülést szedett össze. Emiatt közel egy hónapig harcképtelen volt, visszatérése azonban nem tartott sokáig, két tétmérkőzés után újra megsérült, következett újabb egy hónap kényszerpihenő.

Azóta szerencsére egészséges Szoboszlai, a játékpercei azonban alaposan visszaestek. 13 bajnokin 571 perc jutott neki, az őszi átlagos 80 perce visszaesett 44-re. Jürgen Klopp vezetőedző a szezon végére már csak a cserepadon számol vele, az elmúlt öt PL-meccsén jött neki össze 90 perc. Az Európa-ligában 241, az FA-kupában 107 percet tett a lábaiba. Összesen 19 tétmérkőzésen eddig 919 percet bizonyíthatott.

A kanadai pontjai között visszaesés nem igazán tapasztalható, eddig három gólnál és két gólpassznál tart a tavaszi szezonban. Szoboszlainak el kell rendeznie magában a kritikákat, az elmúlt hetekben ugyanis rendre betalálták a Liverpool szurkolói, akik szeretnék, hogy legalább úgy teljesítsen, mint ősszel. A nyári Európa-bajnokág kiváló lehetőség lehet arra, hogy a 23 éves játékos újra felépítse az önbizalmát, a magyar válogatottnak ugyanis ő a legnagyobb vezére, csapatkapitánysága alatt pedig még nem szenvedett vereséget a nemzeti együttes.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!