Átadták a Mol tiszaújvárosi gigaüzemét
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Átadták a Mol tiszaújvárosi gigaüzemét

Ipar nélkül nincs Európa és nincs Magyarország sem, és a Molnál úgy hiszik, hogy csak egy szuverén és versenyképes iparral tudnak erősek maradni - mondta a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója a Mol Poliol Komplexum tiszaújvárosi átadóján.


Hernádi Zsolt úgy fogalmazott, "a legújabb kori Magyarország egyik legnagyobb iparfejlesztését" adták át a városban. Hozzátette, hogy az elkészült beruházás a cégcsoport történetének legnagyobb organikus beruházása, amely 1,3 milliárd euróból valósult meg. A magyar kormány mintegy 131 millió eurós támogatással és társasági adókedvezménnyel segítette a beruházást, így az iparfejlesztés mellett új munkahelyek teremtéséhez is hozzájárult.

A Mol Poliol Komplexum az egész régió vegyiparában új fejezetet nyit, hiszen egy csúcstechnológiával működő, automatizált üzemcsoport, a magyar vegyipar ezzel "felkerült a vegyipar világtérképére". A Mol-csoport lesz a régió első olyan vállalata, amely a nyersolaj kitermelésétől a poliol előállításáig "egy kézben tartja a műanyaggyártás értékláncát", ezzel a jövő ellátásbiztonságát és az ország szuverenitását is meg tudták erősíteni. Hozzátette, az építkezést levezénylő Thyssenkrupp igazi környezetkímélő, innovatív technológiát vitt Tiszaújvárosba, emellett Százhalombattán egy modern kutatási- és fejlesztési központ is felépült.

Koncz Zsófia, az Energiaügyi Minisztérium államtitkára, a térség fideszes országgyűlési képviselője köszöntőjében elmondta, a komplexumban előállított poliol az egyik legkeresettebb műanyag-alapanyag, azt az autógyártástól kezdve a bútoriparon át, a ruhaiparon keresztül egészen a hőszigetelésig számos iparágban használják.


Ne hagyd ki!