promotions.hu
Sötét mód
Keresés
Menü megnyitás
Igazi holttestet videóztak le a tenger fenekén, hogyan lehet hogy senki nem kereste az áldozatot?
Borítókép:  Profimedia
Színes
Kategória fejléc
Promotions
Megosztás
Másolás

A búvárt is sokkolta a szokatlan látvány, az áldozat holtteste érintetlenül hever a tengerben még ma is.

Elképesztő videóra bukkantunk az internet böngészése közben. Könnyen lehet, hogy az olvasóink közt is vannak olyanok, akik még emlékeznek a TWA-800 kódjelű repülőgép-járat 1996-os tragédiájára: a gép New Yorkból tartott volna Rómába, de mindössze 12 perccel a felszállás után a pilótafülke levált, a gép pedig további emelkedést követően a tengerbe zuhant - a fedélzeten utazó 250 ember közül senki nem élte túl.

A tragédiát tovább árnyalta, hogy nem igazán sikerült megnyugtató magyarázatot találni a miértre: mivel a parthoz viszonylag közel zuhant le a gép, hamar kiküldték a különböző távvezérlésű kutató-eszközöket, és a búvárokat is. A lezuhant gépnek több mint a 90%-át sikerült felszínre hozni, és a baleset minél hűebb rekonstrukciója érdekében kvázi újjáépítették.

Meglehetősen gyanús például, hogy a laboratóriumi vizsgálatok kimutatták nitroglicerin, RDX (Hexogén) és PETN (Pentaeritrit-tetranitrát) jelenlétét is a 15. és  25. sor háttámlái között. A nitroglicerin viszonylag jól ismert, a másik kettő viszont egzotikusabban hangzik - ezek is igen komoly hatásfokú robbanóanyagok, az RDX és PETN pedig kifejezetten elterjedt katonai célú használatra. A kutatók ezt később azzal indokolták, hogy minden bizonnyal a kutatásban részt vevő katonai egységek csizmájáról kerülhetett oda.

A hivatalos magyarázat végül technikai hiba lett. Az esetet egy apró, ám sorsdöntő pillanat váltotta ki: egy rövidzárlat, amely a repülőgép központi üzemanyagtartálya mellett futó egyik vezetékben jelentkezett. A tank gyakorlatilag még telített volt, amikor húsz másodperc múlva hirtelen felrobbant, és egy hatalmas lyukat vájt a gép 17. és 28. széksorai alatt. A repülő, amely már több száz kilométeres sebességgel száguldott, darabjaira hullott a levegőben. Ez a tragédia olyan mély nyomot hagyott mind a repülés történetében, mind az emberi biztonság iránti igényben, hogy a későbbiekben jelentős változásokat hozott a légi közlekedési szabályozásokban és a repülőgépek tervezésében.

A kutatásról közzétett videó tényleg nem mindennapi látvány: egyfajta memento moriként a tenger alján egy simára kopott csontváz, ami körül a tengeri élet zavartalanul éli a világát - nem mindennapi látvány, az egészen biztos.

Hasonló tartalmak
Galéria - Van képünk hozzá
Színes
Tech & Tudomány
Helyi Hírek
Időjárás