Így fesd le a konyhapultot, hogy sokáig bírja - 4 lépés a tökéletes eredményért

Új külsőt varázsolhatsz az egész konyhának az egyszerű, de türelmet igénylő művelettel.

Konyhapult festése
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Ne aggódj, ha nincs pénzed drága konyhaátalakításra, már egy apró módosítással is újjávarázsolhatod a helyiséget. Elég, ha csak újrafested a konyhapultot, amihez az alábbiakban adunk egy kis segítséget. 

Így fesd le a konyhapultot, hogy sokáig bírja

A konyhapult teljes lecserélése helyett válaszd az olcsóbb megoldást, és fesd le újra, amivel friss külsőt varázsolhatsz neki. Ahogy minden más festésnél, itt is fontos a szükséges eszközök beszerzése, amik a következők: csiszolópapír, maszkolószalag, alapozó, festék, ecset vagy festőhenger, fedőlakk, tiszta ruha, újságpapír, tisztító.

Konyhapult festése esetén is fontos a megfelelő festék beszerzése, ezért mindig ellenőrizd, hogy milyen anyagból készült a pult. Létezik olyan is, amit nem lehet festeni, a laminált pulton a vízalapú festék, míg a gránit- vagy csempefelületen az epoxifestékek a legjobbak. Utóbbira láthatsz példát az alábbi videóban:

Előkészület

Ha sikerült mindent beszerezned, jöhet a terület előkészítése. Helyezz újságpapírt vagy takarófóliát a padlóra a lecsöppenő festék ellen. És alkalmazz maszkolószalagot azokon a helyeken, melyek esetében nem szeretnéd, hogy festékesek legyenek. Például a fal, a konyhaszekrény vagy a pulton megtalálható konyhai eszközök. 

Felület megtisztítása

Az előkészület után jöhet az első komoly lépés, a pult felületének megtisztítása. Először is pakolj le mindent róla, és töröld át a pultot. Majd alaposan tisztítsd meg minden szennyeződéstől, legyen az olaj, zsír vagy bármilyen más kosz. Ha laminált pultod van, csiszold meg a felületét, hogy sima legyen. A csiszoláshoz először közepes szemcséjű, majd finom szemcséjű csiszolópapírt használj, végül töröld le a port. Gránitpult esetén pedig még alaposabban tisztítsd meg a felületet. A festett, fafelületű pultot mosd le, hagyd megszáradni, majd finom szemcséjű csiszolópapírral csiszold át. 

A cikk az ajánló után folytatódik

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Alapozás, festés

A festés előtt érdemes egy konyhapultokhoz kifejlesztett alapozófestéket felkenni a pultra, és az utasításoknak megfelelően száradni hagyni. A legideálisabb, ha egy éjszakát hagyod száradni, és csak másnap viszed fel a festéket. Amihez használhatsz ecsetet vagy hengert is, a lényeg, hogy inkább több vékonyabb rétegben fess egy vastag helyett. Így elkerülheted a festék lecsöpögését és az egyenetlen felszínt. A sarkoknál és a széleknél kezdd el, majd haladj egyik végétől a másikig. Az első réteg felvitele után várj legalább 6, de nem több mint 12 órát, de a pontos száradási időért mindig olvasd el a dobozon lévő utasításokat. 

Lakkozás

A festés megszáradása után jöhet a lakkozás, ami megvédi az alatta levő festékréteget a sérülésektől, kopástól. Hagyd 24 óráig száradni. Ha szeretnél, használhatsz még egy ápolót is, amit legalább két rétegben vigyél fel. Végül vedd le a maszkolószalagot, és kész is az új színben pompázó konyhapult. 

4 gyakori hiba otthoni falfestés során, ami tönkreteszi az eredményt: a szakik szerint erre figyelj

Az alapos felkészülés és a szükséges eszközök beszerzése sokat segít a sikeres festésben.

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary)

Ezt is szeretjük