Nagyvilág europoli

Európa-, Ukrajna- és jogállampárti képviselőkkel dolgozna együtt von der Leyen

Beata Zawrzel / NurPhoto / NurPhoto via AFP
Beata Zawrzel / NurPhoto / NurPhoto via AFP

Az európai parlamenti választásokat követően olyan képviselőkkel szeretnék együtt dolgozni, akik Európa, Ukrajna és a jogállam oldalán állnak: nekik ajánlom fel az együttműködésemet a jelenlegi nehéz időkben – nyilatkozta Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke a Nove olasz televízió-csatornán vasárnap este.

Von der Leyen úgy vélte, hogy az Európai Parlamenten belüli szövetségek csakis a júniusi választásokat követően dőlhetnek el, mert az európai parlamenti választás eredménye után derül ki, hogy a tagállamok különböző pártjai melyik parlamenti családhoz csatlakoznak.

Hozzátette, hogy ismét jelöltette magát az Európai Bizottság élére, és ha másodszorra is megválasztják, „egy széles, összetartó centrumtöbbség” kialakításán fog dolgozni.

Világos ajánlatot kell tenni a képviselőknek: én olyan európai képviselőkkel akarok dolgozni, akik Európa, Ukrajna és a jogállam mellett állnak

hangoztatta Ursula von der Leyen. Az Európai Bizottság elnöke a Nove kereskedelmi csatorna Che tempo che fa (Milyen idő van) című közéleti, politikai talk-show műsorának vendége volt.

Kijelentette, a júniusi európai választásokon „sok forog kockán”. Úgy vélte, nagyon fontos, hogy minél többen az urnákhoz járuljanak annak érdekében, hogy egy valóban erős Európa jöjjön létre olyan közös értékek védelmével, mint a szolidaritás, a jogállamiság, a sajtó- és gondolati szabadság. Arra kérte a fiatalokat, ne veszítsék bizalmukat és bátorságukat, menjenek el szavazni, hiszen így alakíthatják saját Európájuk sorsát.

Az ukrajnai háborúval kapcsolatos kérdésre von der Leyen úgy reagált: Vlagyimir Putyin orosz elnök

megpróbálja letörölni Ukrajnát a térképekről, és ha sikerül bekebeleznie Ukrajnát, semmi nem állítja meg többé.

Ezért addig támogatjuk Ukrajnát, amíg szükséges lesz – hangoztatta. Megjegyezte, ahhoz, hogy egy háborút sikerüljön megállítani, erősnek kell lenni, ez indokolja az európai védelmi költségek növelését.

Ursula von der Leyen elmondta, hogy az utóbbi egy év alatt háromszor találkozott Hszi Csin-ping kínai elnökkel, legutóbb Párizsban, május 7-én a francia elnök Emmanuel Macron rendezte hármas megbeszélésen. Hangsúlyozta, hogy Peking elengedhetetlen közvetítői szerepet tölt be, mivel mérsékelheti Vlagyimir Putyin szándékát az atomfegyverek használatával kapcsolatban. Ami az izraeli-palesztin konfliktust illeti, Ursula von der Leyen szerint az egyetlen békemegoldást a két egymás mellett élő állam elfogadása jelenti.

Ursula von der Leyen az Európai Néppárt (EPP) választási kampánykörútját járja, melynek keretében hétfőn Rómában Antonio Tajanival, az EPP-tag Hajrá Olaszország (FI) vezetőjével találkozik.

(MTI)

A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik