»
Magabiztos győzelem a litvánok ellen, férfi kéziseink kijutottak a világbajnokságra

Imre Bence öt gólt szerzett (Fotó: MTI/Bodnár Boglárka)

2024.05.12 18:44Módosítva: 2024.05.12 20:11

Határozott játékkal – fél perc híján végig vezetve – a magyar férfi kézilabda-válogatott a veszprémi visszavágón 36–23-ra nyert Litvánia ellen, ezzel pedig kijutott a 2025-ös világbajnokságra. Összesítésben 69–49 lett a párharc végeredménye.

A 2025-ös férfi kézilabda-világbajnokság selejtezőjének első mérkőzésén a magyar válogatott csütörtökön idegenben 33–26-ra győzött Litvánia ellen, a visszavágóra pedig vasárnap este Veszprémben került sor. A párharc győztese megváltja a jegyét a vb-re.

Litvániába nem utazott el Mikler Roland, Hanusz Egon, Szita Zoltán és Rodríguez Álvarez Pedro. Utóbbi kettő ma már ott volt csapatban, Krakovszki Zsolt és Szöllősi Szabolcs viszont nem volt kerettag Veszprémben. Lékai Máté jubilált, ugyanis a 175. alkalommal ölthette magára a címeres mezt.

Palasics Kristóf három védése alapozta meg a magyar drukkerek hangulatát, az 6. percre fordulva 4–1-re vezettek a magyarok. Bóka Bendegúz és Bodó Richárd két-két gólt szerzett az első öt percben. Előbbi a harmadik találatát a 11. percben szerezte meg, majd Ancsin Gábor volt eredményes. 8–3-nál jött az első litván időkérés.

Nem záporoztak a gólok a középső tíz percben, és a két csapat közötti különbség is maradt. Rosta Miklós 22. perces góljánál 12–7 volt az állás. A mérkőzés első hetesgólja Imre Bence nevéhez fűződött, majd Krakovszki Bence találatával először lett meg a hétgólos vezetés. Végül 17–10-es, magabiztos magyar előnynél vonultak szünetre a felek.

Három litván és négy magyar gól esett a második játékrész első tíz percében, majd Mykolas Lapiniauskas visszaállította a hétgólos különbséget, 21–14. Bánhidi Bence szerezte a magyarok huszonkettedik gólját, majd Pedro szerezte a következő hármat. Ezután Lékai is eredményes volt, kezdett ellógni Chema Rodríguez csapata, 26–17.

És nemcsak kezdett, hanem valóban el is lógott a magyar válogatott, hiszen Imre és Szita két-két gólját követően már tizenkettő volt a hazaiak fórja. Az 55. percben még ennél is nagyobbra nyílt az olló, ekkor 34–20 volt az állás. A meccs Palasics védésével zárult le, a magyarok 36–23-ra nyertek.

A magyar válogatott összesítésben 69–49-re győzte le Litvániát, és ezzel kvalifikálta magát a 2025-ös horvát-dán-norvég, közös rendezésű világbajnokságra.

Lékaiék a sorsolásnál az első kalapba kerülnek majd.