Ott voltunk a Tour de Hongrie pécsi befutójánál. Nézze meg a videónkat!

A Tour de Hongrie befutója Pécsett (Fotó: Magyar Hang/Lukács Csaba)

Támogassa a Magyar Hangot!

Legyen Ön is előfizetőnk, rendelje házhoz a Magyar Hangot! Ha más módon támogatná a lapot ebben a nehéz helyzetben, azt is megteheti (PayPal és bankkártya is)! Köszönjük! ELŐFIZETEK

Vasárnap véget ért a Tour de Hongrie 2024 országúti kerékpáros körverseny. Az utolsó nap délutánján a biciklisek háromszor is felbukkantak Pécs belvárosában, hogy végül az állatkert előtti befutóval végződjön a versenyt. Ott voltunk a helyszínen.

A távirati iroda tudósítása szerint a versenyt Thibau Nys nyerte, a 173 kilométeres Siófoktól Pécsig tartó zárószakaszon Wout Poels diadalmaskodott. Nys, a Lidl-Trek kerékpárosa, a német bajnok Emanuel Buchmannt és a holland Poelst megelőzve lett a magyar körverseny történetének első belga győztese.

A legjobb magyar Pécsett és az összetettben is Dina Márton volt.