egészségügy;Budapest;orvosok;kórházak;Cegléd;

Cegléden sincs elég orvos, Budapestről vezényelnek át neurológusokat

Emiatt aztán félő, hogy a budapesti kórházakban is lehetnek ellátási zavarok, de az Országos Kórházi Főigazgatóság szerint minden rendben lesz.

Nincs elég neurológus a ceglédi Toldy Ferenc kórházban, ezért a budapesti Bajcsy-Zsilinszky és a Jahn Ferenc Kórházakból vezényelnek át orvosokat - írja a 444.

Fodor Attila, a három érintett kórházat irányító Dél-Pesti Centrumkórház kommunikációs igazgatója megerősítette a hírt a portálnak. Mint közölte, a ceglédi kórház részéről érkezett a jelzés, hogy „átmeneti humánerőforrás-hiány” miatt nehézségekbe ütközik a neurológiai ellátás, ezért kért, és kapott segítséget. „Ennek megfelelően június 30-ig a Budapesti Jahn Ferenc Dél-pesti Kórházból és a Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézetből összesen – heti váltásban – napi 1-1 fő működik közre a ceglédi neurológiai ellátásban” - tájékoztatott.

A lap úgy értesült, hogy az orvosokat csütörtökön értesítették a helyzetről és péntekre már össze is kellett állítani a listát, hogy melyik időszakban tud átmenni május 15-től kezdve. Egy névtelenséget kérő orvos szerint az az abszurd helyzet állt elő, hogy még a hivatalos kirendelő határozat sincs meg, de a beosztásuk már megvan.

Az ilyen gyors átvezénylés jogilag sincs rendben, ráadásul a variálás miatt az érintett fővárosi kórházakban is szakemberhiány állhat elő. A 444-nek nyilatkozó orvos szerint egy-egy ember átvezénylése ugyan még megoldható, de ha bármilyen rendkívüli helyzet előáll, az már nagy problémát jelentene.

A Dél-Pesti Centrumkórház kommunikációs igazgatójának közlése szerint a kirendelés „a betegérdekek és az intézmények kapacitásának figyelembevételével történik, a két intézmény ez idő alatt is folyamatosan biztosítja a saját területükhöz tartozó betegek ellátását, az átmeneti átszervezés nem okoz ellátási nehézséget az intézményekben.”

Az Országos Kórházi Főigazgatóság a lap kérdéseire azt írta, teljesen megszokott eljárás az egészségügyben, ami történik, lényegében helyettesítésről van szó. A lépés a betegek „kényelmét” szolgálja, ellátási zavar nem lesz - állították.