Megdöbbentő jóslat Hajdú B. Istvántól a BL-döntő eredményéről

Gavra Gábor portré Gavra Gábor

Rengeteg sportrajongó nagy örömére visszatért a képernyőre a korábban súlyos műtéten átesett Hajdú B. István. A legismertebb ma aktív magyar sportriporter az M4 Sporton kifejtette véleményét az idei BL-döntő esélyeiről.

Amint arról beszámoltunk, hatalmas meglepetésre a Dortmund legyőzte a PSG-t és elsőként jutott az idei BL-döntőbe, ahol az elődöntőben a Bayern Münchent búcsúztató Real Madriddal fog találkozni.

A Dortmund már az első meccsen meglepte ellenfelét, amikor saját közönsége előtt 1-0-ra legyőzte a Paris Saint-Germaint a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai első felvonásán.

Végül a Borussia Dortmund jutott be elsőként a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjébe, miután a kedd esti visszavágón idegenben is 1-0-ra legyőzte Paris Saint-Germaint. Az egyszeres BL-győztes német együttes 2013 után jutott ismét fináléba a legrangosabb európai kupasorozatban.

A visszavágó arról is emlékezetes marad, hogy a CBS Sports sztárja, Jamie Carragher azután készített interjút Jadon Sancho angol labdarúgóval, hogy a jelek szerint már nem kis mennyiségű alkohol volt a szervezetében, ez pedig igencsak mulatságos pillanatokat szült. A CBS Sports stúdiójában helyet foglaló kollégáinak néha bizony le kellett sütniük a szemüket a felvételek láttán.

A Bundesligában csak az ötödik helyen álló dortmundiak BL-menetelése már eddig is ámulatba ejtett minket, de a nyáron távozó Mbappéval felálló PSG legyőzése valószínűleg még a legvérmesebb dortmundi reményeket is felülmúlta.

Hajdú B. István emlékeztetett rá, hogy 1997-ben a Dortmundnak sikerült meglepnie a világsztárokkal felálló Juventust és 3-1-re megnyernie a BL-döntőt, amelyet egyébként a magyar Puhl Sándor vezetett.

„Nem mondhatom, hogy a mostani Dortmundnak kevesebb esélye van Bajnokok Ligáját nyerni, mint annak a Dortmundnak a Juventus ellen” – fejtette ki véleményét Hajdú B. István.

Elindult a Naphire.hu YouTube-csatornája, iratkozzon fel a legfrissebb videóinkért!