Vágólapra másolva!
Mint ismert, a Kecskemét vendégként 3-0-ra győzött az Újpest ellen pénteken a labdarúgó OTP Bank Liga 32. fordulójának nyitómérkőzésén. A találkozó után a hazai csapat edzője, Mészöly Géza érthető módon nagyon csalódott volt, míg a kollágája, Szabó István szerint csapatként nagyon jól funkcionáltak.

Az előzmények

Jobban kezdett az Újpest, de aztán magára talált a Kecskemét. A vendégcsapat egy védelmi hibát kihasználva jutott vezetéshez a 27. percben. Keita nem tudott felszabadítani, Pálinkás lefülelte a rosszul sikerült passzt az ötös jobb sarkánál és élesen a hosszú sarokba lőtt, a labda a kapufáról pattant a hálóba.

A második félidőben előbb Horváth Krisztofer talált egy szép testcsel után 16 méterről a hazai kapuba, majd megint

Keita ügyetlenkedett a 16-oson belül, és a megszerzett labdát Pálinkás tekerte a bal felső sarokba. A hazai védő nem is maradhatott a pályán sokáig, pár perc múlva lecserélte őt Mészöly Géza vezetőedző.

A Kecskemét további helyzeteket is ki tudott alakítani, az Újpest viszont határozatlan volt támadásban, csak kapufáig jutott az után, hogy múlt szombaton 7-0-s hazai győzelemmel biztosította be az élvonalban maradását.

Mészöly Géza, Újpest
Mészöly Géza nehezen viselte az Újpest újabb vereségét
Fotó: ujpestfc.hu

Mészöly Géza: Óriási tévedésben voltunk

"Óriási csalódás nekem és a stábnak is ez a teljesítmény. Rossz felfogásban kezdtünk, a KTE tulajdonképpen az első húsz percben még tisztelt minket a 7-0 után, de aztán megérezték, hogy

ez nem az az Újpest, így nincs miért. Kapitális hibából kaptunk gólt, de az egész csapat hibáztatható, nem futottunk, nem forgattuk gyorsan a játékot, azt gondoltuk, majd maguktól jönnek a gólok. Óriási tévedésben voltunk.

A félidőben próbáltunk rendet rakni a fejekben, de a második gól megpecsételte a sorsunkat" - mondta az Újpest edzője, Mészöly Géza a lefújás után a KTE honlapjának a beszámolója szerint.

Szabó István, a KTE vezetőedzője nem meglepő módon sokkal elégedettebb volt, mint az Újpest trénere.

"Azt gondolom, hogy az együttes védekezésünk működött ma nagyon jól, csapatként nagyon egyben voltunk, gyakorlatilag mindenki beletette a munkát ebbe a támadóktól kezdve. A középpályánk mozgékony volt, kreatív, az átmeneteink jól működtek. Kis dolgokon múlik ez, ezt átérzem, az Újpest szaladt az eredmény után, megnyíltak a területek, ez kedvezett nekünk már. Ma nekünk több minden sikerült, ilyen a futball. Nekünk mindig nagyon motiváltan kell pályára lépni, pláne idegenben, a játékosok nem akarták újra átérezni azt sem, ami ősszel történt itt."