A birodalom visszavág, erődemonstráció a Mississippi partján

GettyImages-2152407910
2024.05.11. 07:18
Tudtuk, hogy hiába vesztette el nagy különbséggel a két hazai meccsét a bajnok Denver Nuggets az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) nyugati főcsoportjának elődöntőjében, a Minnesota Timberwolves elleni párharc még nincs lefutva. Persze, hogy nincs, Nikola Jokicsék a sorozat harmadik mérkőzését idegenben fölényesen megnyerték, és visszajöttek a párharcba. Ahogyan az Indiana Pacers is a New York Knicksszel szemben.

Minneapolisban, a Target Centerben a birodalom visszavágott: a címvédő a két hazai mérkőzés betlije után a Mississippi partján bizonyította, hogy korai volt temetni. A legutóbb betliző, és mindössze 8 pontot szerző Jamal Murray most remekelt, nagyszünetig 18 pontot dobott, de a többiek is jól játszottak, és a második negyed közepén Christian Braun triplájával 45–25-re elhúzott a Nuggets. Ekkor ugyan kissé felzárkóztak Anthony Edwardsék, de az 56–41-es vezetés a félidőben megnyugtatónak tűnt.

A térdoperáción átesett minnesotai vezetőedző, Chris Finch aki tavaly Pécsen járt a nemzetközi kosárlabda-konferencián, ahol mások mellett Rátgéber László mesteredzővel is folytatott eszmecserét, és talán annak tanulságait is felhasználta csapata idei nagyszerű menetelése közben – most sem tudott az oldalvonal mellett dirigálni, és segítője, Micah Nori meccselt.

Nagyszünet után Murray továbbra is hatalmasat küzdött, Aaron Gordon és Michael Porter Jr. hármasai ültek, és 72–50-nél időt kellett kérnie Norinak. Majd 83–59-nél megint, egy remek Jokics-Gordon alley-oopot követően a 33. percben. Már 93–64-re is vezetett a Nuggets, roppant egyoldalú volt a meccs. Jokics a harmadik negyed végén 20 pontnál, 12 lepattanónál, 9 gólpassznál, 2 szerzett labdánál és 3 blokknál tartott. Teljesen szétesett a házigazda, a vendégeknél a kezdő ötös valamennyi tagja két számjegyű pontszámnál járt.

A Nuggets védekezése oktatófilmbe illett, egymás után szerezték a labdákat. 107–75-nél kezdett kínossá válni a verés, sőt már 34 pont is volt a különbség. Hat perccel a befejezés előtt a Timberwolves lehozta kezdőit, ezzel beismerte a vereséget, majd Michael Malone, a Nuggets edzője követte kollégája példáját.

Érdekes részlet: a sorozat eddigi három mérkőzésén mindig az idegenben játszó csapat győzött.

Indianapolisban összekapta magát a Pacers, amely a New York-i két zakó után, és a liga talán legjobb irányítója, a 35 pontot szerző Tyrese Haliburton vezérletével szoros meccsen szépített a keleti főcsoport elődöntőjében. A sorsdöntő kosarat 16 másodperccel a lefújás előtt Andrew Nembhard szerezte, amikor 10 méterről bevert egy hármast:

Egy kis ízelítő a Haliburton-show-ból:

A Knicks nélkülözte a sérült OG Anunobyt, és vezéregyénisége, Jalen Brunson is húzta a lábát.

NBA, rájátszás, 2. kör

Keleti főcsoport

• Indiana Pacers–New York Knicks 111–106
  • Legjobb dobók: Haliburton 35, Siakam 26, Turner 21 (10 lepattanó, 3 blokk), Nesmith 10, illetve DiVinzenzo 35, Brunson 26, Burks 14, Hart 10 (18 lepattanó), McBride 10.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–1, a New York Knicks javára.

Nyugati főcsoport

• Minnesota Timberwolves–Denver Nuggets 90–117
  • Ld.: Edwards 19, Towns 14, McDaniels és Conley 10-10, ill. Jokics 24 (14 lepattanó, 9 assziszt, 3-3 labdaszerzés és blokk), Murray 24, Porter Jr. 21, Gordon 13, Caldwell-Pope 12.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–1, a Minnesota Timberwolves javára.

(Borítókép: Jamal Murray a Denver Nuggets játékosa és Anthony Edwards a Minnesota Timberwolves játékosa a Target Centerben 2024. május 10-én Minneapolisban, Minnesotában. Fotó: David Berding / Getty Images)