szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A magyar és a kínai állami médiacég még szorosabbra fűzi stratégiai partnerségét.

Kínában készült dokumentumfilmeket mutat be a közmédia – a hirado.hu híre szerint erről írt alá együttműködési megállapodást az MTVA és a China Media Group, amely a Kínai Népköztársaságban a rádiós és televíziós műsorszórás révén az uralkodó állami médiacég. Papp Dániel, az MTVA vezérigazgatója azt mondta:

a két médiavállalat együttműködésének a nézők lesznek a legnagyobb nyertesei.

Például azzal, hogy a Sen Haj- Hsziung, a China Media Group elnöke és Papp Dániel az MTVA vezérigazgatója által bejelentett műsor révén “megismerhetik a kínai elnök, Hszi-Csin Ping válogatásában a kínai kultúrkör bölcsességeit”.

A két állami médiacég közti együttműködés kapcsolódik Hszi Csin-ping kínai elnök és Orbán Viktor miniszterelnök budapesti találkozójához; a két vezető megállapodások sorát kötötte csütörtökön. Ezek közt volt több gazdaságfejlesztési illetve mezőgazdasági megállapodás, de abban is megegyeztek, hogy a két ország kiterjeszti az együttműködést a nukleáris iparra is:

Nukleáris együttműködést jelentett be Orbán Viktor Hszi Csin-pinggel közös tájékoztatóján

Arról, hogy mit is fog jelenteni a nukleáris együttműködés, Szijjártó Péter beszélt egy Facebook-videóban, amelyben több, csütörtökön kötött megállapodásról is beszámolt.

Később Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter egy Facebook-videóban beszélt a nukleáris együttműködés és több, csütörtökön kötött magyar-kínai megállapodás részleteiről. A tárcavezető a “legfontosabb megállapodásokat” ismertetve elmondta, megindul az előkészítése

  • a korábban V0-ként emlegetett, Budapestet elkerülő vasúti gyűrű megépítésének;
  • egy, a Liszt Ferenc repülőtér és Budapest belvárosa közötti gyorsvasúti projektnek;
  • egy, az elektromos autók töltőhálózatának továbbfejlesztését célzó beruházásnak;
  • egy új, Szerbiával közös, nagy kapacitású határátkelő megépítésének;
  • és egy Magyarország és Szerbia közötti kőolajvezeték megtervezésének.

Szijjártó elmondta a magyar-kínai megállapodások közül a legfontosabbakat

Csütörtökön tizennyolc megállapodást írt alá a magyar és a kínai fél Budapesten, ebből a legfontosabbnak nevezetteket ismertette a magyar külügyminiszter.

Arról pedig, hogy mennyi lelkes kínai ember fogadta Hszi Csin-ping kínai elnököt a budai Várban, kik azok a piros sapkás “rendezőK”, és milyen szervezet a United Front, riportunkat itt olvashatja:

Tibeti zászlót takarnak, magyar képviselőt faggatnak, zászlós-sapkás tömeget hoznak össze – rejtélyes kínaiak dolgoznak azon, hogy minden rendben legyen az elnöki látogatáson

Sok száz kínai résztvevő várta szerda délután a Várban a kínai elnököt, szinte mindegyiküknél zászló, egyensapka. Napközben pedig valakik gondosan ügyeltek arra, hogy ne láthasson tibeti zászlót, vagy más, neki nem tetsző dolgot Hszi Csin-ping. Tudósítónknak a tömegben azt mondták, a United Front szervezte őket. De mi az a United Front?