eur:
385.7
usd:
354.84
bux:
0
2024. május 20. hétfő Bernát, Felícia
Nyitókép: Pixabay

Nincs megállás, újabb bombafenyegetések Szlovákiában

A keddi bombariadó-rekord után ma is kapott bejelentést két szlovák iskola, a diákokat haza kellett küldeni.

Mint arról az Infostart is beszámolt, kedden rekord számú, összesen több mint 1500 bombafenyegetés futott be országszerte Szlovákiában iskolákhoz, bankokhoz, üzletekhez. A fenyegetést tartalmazó névtelen e-mail üzenetben az iszlám vallást és Allahot említik az ismeretlen szerzők.

A Paraméter beszámolója szerint ma két besztercebányai iskolából, az Andrej Sládkovič Gimnáziumból és a Jozef Murgaš Ipari Szakközépiskolából kellett hazaküldeni a tanulókat, miután mindkét intézményt bombafenyegetés ért - írja a 24.hu.

A lap kiemeli, hogy a keddi bombariadó-dömpinget követően az épületek átvizsgálása során sehol nem találtak robbanószerkezetet, ettől függetlenül a hatóságok a mostani fenyegetéseket is komolyan veszik. Az említett besztercebányai iskolákat is átvizsgálta a rendőrség, nincs hír arról, hogy bármelyikben bombát találtak volna.

Mint írják, a tömeges fenyegetések hátterében nagy valószínűséggel kibertámadás áll, nagy erőkkel nyomoz a rendőrség az elkövető után.

Címlapról ajánljuk
Őrizetben a nagyobbik hajó kapitánya
Verőcei hajókatasztrófa

Őrizetben a nagyobbik hajó kapitánya

Elmulasztott segítséget nyújtani, emiatt gyanúsítottként hallgatták ki, majd őrizetbe vették a nyugdíjazás előtt álló, rutinos hajóst. 25 tanú kihallgatása már megtörtént.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.21. kedd, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
Raiszi halálának beláthatatlan következményei lehetnek Iránra és az egész világra

Raiszi halálának beláthatatlan következményei lehetnek Iránra és az egész világra

Ebrahim Raiszi politikai karrierjét az iráni vallási és politikai berendezkedés iránti fundamentalista hozzáállás jellemezte. Az igazságszolgáltatás és a vallási elit ranglétráján keresztül emelkedett fel, hogy meghatározó konzervatív politikussá váljon, akit szinte mindenki Ali Khamenei ajatollah legfelsőbb vezető lehetséges utódjának tartott. Halálával politikai vákuum alakulhat ki a perzsa államban, amely újra felszínre hozhatja a társadalmi feszültségeket, miközben Raiszi regnálása alatt Irán még elszigeteltebbé vált a nemzetközi porondon. Az teheráni utódlás alapjaiban határozhatja meg, hogy mi lesz az Izraellel egyre kiélezettebbé váló viszonnyal, ami az egész Közel-Kelet jövőjét meghatározhatja. De halála még az ukrajnai háborúra is kihathat, mert kérdéssé válhat az orosz hadseregnek küldött fegyverszállítmányok jövője.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×