Rüdiger egy fehér kerti székkel rohant be a pályára, de miért is? + videó

A Real Madrid a csereként beállt Joselu duplájával hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a vendég Bayern Münchent a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így 4-3-as összesítéssel bejutott a fináléba. A lefújás után azt láthattuk, hogy a hazaiak német védője, Antonio Rüdiger egy székkel rohan be a pályája ünnepelni. Ezzel csapattársa, a műtét után lábadozó David Alaba elhíresült gólörömét másolta le, és a kezébe nyomta a széket.

2024. 05. 09. 7:39
Rüdiger megidézte Alaba híres gólörömét
Rüdiger megidézte Alaba híres gólörömét Forrás: X/Madrid Zone
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A 31 éves az „antihőse” lehetett volna a mérkőzésnek. Hiába játszott hatalmas mezőnyfölényben a Real Madrid, a 68. percben váratlanul a vendégek szerezték meg a vezetést, és a kanadai Alphonso Davies, mielőtt a kapuba lőtt volna, Rüdigert csapta be. Ha marad az 1-0, és így a Bayern München jut be a döntőbe, most ezt a jelenetet ismételnék, az erről készült fotók járnák be a világot.

UEFA Champions League - Real Madrid vs Bayern Munich
Alphonso Davies itt túljárt Antonio Rüdiger eszén (Fotó: EPA/Mariscal)

Ám a 88. percben a Bayern kapusa, Manuel Neuer hibázott, Vinícius Junior lövésénél kiejtette a labdát, a csereként beállt Joselu bevágta. Majd Joselu a 91. percben is betalált, ekkor Rüdiger beadását értékesítette, és a spanyolok 2-1-re megnyerték a meccset; a BL-dönőben június 1-jén a Real Madrid és a Borussia Dortmund találkozik.

Rüdiger, Alaba és a szék

A lefújás után a győztes gólhoz gólpasszt adó Rüdigerből hatalmas feszültség szabadult fel. Korábban elévülhetetlen érdemeket szerzett abban, hogy a Real Madrid a negyeddöntőben továbbjutott a Manchester City ellen, hiszen az angolok fő gólfelelőse, nem tudott labdába rúgni mellette, és a visszavágón a tizenegyespárbaj végén Rüdiger lőtte a négy közé a Realt. Számára lett volna a legszörnyűbb, ha a királyi gárda az elődöntőben elbukik, így hatalmas ünneplést csapott a lefújás után. Egy fehér műanyag székkel rohant be a pályára, amit kezébe nyomott. Az osztrák védő a műtétje után még nem hadra fogható a Realban.

Rüdiger az ő elhíresült gólörömét utánozta; mint a találkozó után is elmondta.

– Ő is a csapatunk fontos tagja – szögezte le Rüdiger.

A Real-szurkolók számára természetesen nyilvánvaló a sztori. Akinek nem, íme az előzmények: amikor 2022-ben a Real Madrid a BL-ben a 16 között kiejtette a PSG csapatát, a visszavágót 3-1-re megnyerve, pedig három gólt szerzett, Alaba örömében ösztönösen felkapott egy fehér széket, amit önfeledten rázott a nézőtér felé.

És amikor a Real a BL-döntőben 1-0-ra legyőzte a Liverpoolt, Párizsban is kerítettek egy széket. De Alaba székes ünneplésére még további példák is vanak.