eur:
385.73
usd:
354.81
bux:
0
2024. május 20. hétfő Bernát, Felícia
Nyitókép: marungaman/Getty Images

Fizetős lett a szétlopott szellemváros a Balaton közelében

Szentkirályszabadja lassan harminc éve gondozatlan.

Az egykori szovjet katonaváros 1996 óta árválkodik gondozatlanul a természet lágy ölén, gyakorlatilag teljesen szétlopták.

A Veszprém vármegyében lévő Szentkirályszabadján – a Balatontól alig 5 kilométerre – a hatvanas–hetvenes években épült az a katonaváros, ahol 1989-ig orosz katonák ezrei teljesítettek szolgálatot, területén pedig tankok, a szomszédos repülőtér hangárjaiban katonai harci gépek várakoztak bevetésre - írja a 24.hu.

A támaszponton külön iskola, óvoda, mozi, színház, kórház, kocsma és bolt is működött. A lakónegyed 1996 óta gondozatlan, gyakorlatilag teljesen szétlopták. A magyar Csernobilként is emlegetett szellemvárost 2017-ben egy cégcsoport vásárolta meg, azóta engedéllyel látogatható.

A portál úgy tudja, hogy a magánterület tulajdonosa úgy döntött, hogy fizetőssé teszi a belépést Szentirályszabadjára. A belépő fejenként kétezer forint, amelyről nyugtát adnak.

Címlapról ajánljuk
Őrizetben a nagyobbik hajó kapitánya
Verőcei hajókatasztrófa

Őrizetben a nagyobbik hajó kapitánya

Elmulasztott segítséget nyújtani, emiatt gyanúsítottként hallgatták ki, majd őrizetbe vették a nyugdíjazás előtt álló, rutinos hajóst. 25 tanú kihallgatása már megtörtént.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.21. kedd, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
Raiszi halálának beláthatatlan következményei lehetnek Iránra és az egész világra

Raiszi halálának beláthatatlan következményei lehetnek Iránra és az egész világra

Ebrahim Raiszi politikai karrierjét az iráni vallási és politikai berendezkedés iránti fundamentalista hozzáállás jellemezte. Az igazságszolgáltatás és a vallási elit ranglétráján keresztül emelkedett fel, hogy meghatározó konzervatív politikussá váljon, akit szinte mindenki Ali Khamenei ajatollah legfelsőbb vezető lehetséges utódjának tartott. Halálával politikai vákuum alakulhat ki a perzsa államban, amely újra felszínre hozhatja a társadalmi feszültségeket, miközben Raiszi regnálása alatt Irán még elszigeteltebbé vált a nemzetközi porondon. Az teheráni utódlás alapjaiban határozhatja meg, hogy mi lesz az Izraellel egyre kiélezettebbé váló viszonnyal, ami az egész Közel-Kelet jövőjét meghatározhatja. De halála még az ukrajnai háborúra is kihathat, mert kérdéssé válhat az orosz hadseregnek küldött fegyverszállítmányok jövője.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×