»
Csikós Zsóka: „Tudunk gyorsak lenni és ezt most bebizonyítottuk, csak nem volt meg a vége”

Sportal TV

2024.05.08 16:30Módosítva: 2024.05.08 16:30

A Csikós Zsóka, Kőhalmi Emese kajak kettes a hatodik helyen végzett a szerdai 500 méteres döntőben a kajak-kenusok szegedi európai olimpiai pótkvalifikációs versenyén, ezzel lemaradt a két kvótáról, amelyet végül a győztes holland egység szerzett meg.

A hazai duó rosszul kezdte a napot, miután az előfutamban negyedik helyével nem sikerült egyenes ágon a fináléba kerülnie, később a középfutamban azonban javított, s győzelmével továbblépett a kilences döntőbe, amelyben csak az első helyen célba érő szerzett kvótát.

A délutáni csatában egy-egy szlovák, brit, spanyol, cseh, holland, ukrán és semleges színekben versenyző orosz, valamint fehérorosz hajó volt a hazai kettős ellenfele. Csikósék ezúttal nem kezdtek rosszul, féltávnál még az élbolyban haladtak, de aztán a táv második felében elléptek tőlük a riválisok. A versenyt némi meglepetésre a hollandok nyerték, ezzel ők szerezték meg a két párizsi indulási jogot.

Az európaiak számára a szegedi verseny kínálja az utolsó kvótaszerzési lehetőséget. Magyarországnak jelenleg 15 párizsi indulási joga van – hat férfi és négy női kajakos, három férfi és két női kenus –, ezt a számot csütörtökön Takács Kincső növelheti 16-ra, amennyiben az első két hely valamelyikén végez C–1 200 méteren.

A kvóta nem névre szól, a nemzetet illeti, a Párizsban induló magyar csapat a hazai válogatók alapján áll majd össze.

A szerdai eredmény azt jelenti, hogy a három női kajakos számot – a K–1, K–2 és K–4 500 métert – négy versenyzővel kell majd megoldani.