eur:
387.58
usd:
358.31
bux:
68728.62
2024. május 29. szerda Magdolna
Stég Fonyód közelében 2019. november 22-én. A  jogszabály szerint a stégek október 31-ig maradhatnak a vízben, mert később balesetveszélyesek lehetnek, ha befagy a Balaton.
Nyitókép: MTI/Varga György

Ismét bontják az illegálisan épült stégeket a Balatonnál

Ezúttal Vonyarcvashegyen számolják fel az engedély nélküli stégeket, a vízügy embereinek sok helyen kapukkal is meg kell küzdeniük, holott az még a legális építmények esetén is tilos, ha közterületről vezetnek a vízbe.

Az önkormányzatokat tömörítő Balatoni Szövetség áprilisi közgyűlésén több tóparti település polgármestere is arra buzdította polgármestertársait, hogy segítsék a vízügy munkáját a kiszedett elemek elszállításával a gyorsabb, hatékonyabb munka érdekében - írja a Hírbalaton.hu.

A lap által közzétett képeken látható, hogy

az elbontásra ítélt, engedély nélküli stégbejárók körül előfordulnak a veszélyt is jelentő, vízből kilógó fakarók.

Van, akol a szakembereknek kerítést, vagy éppen szögesdróttal ellátott kaput is kell bontaniuk ahhoz, hogy hozzáférjenek a faszerkezethez. A meder kezelői bizonyos helyeken kénytelenek cölöpöket, horgászkarókat is eltávolítani.

(A nyitókép illusztráció.)

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.29. szerda, 18:00
Kalas Vivien a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézet főreferense
Rajnai Gergely a Méltányosság Politikaelemző Központ vezető elemzője
Ez lehet az évtized egyik legjobb befektetése – Ha bejön, nagyot fog durranni

Ez lehet az évtized egyik legjobb befektetése – Ha bejön, nagyot fog durranni

Ha arra gondolunk, hogy vajon mi lehet a következő évek egyik legígéretesebb befektetése, akkor a legtöbbeknek szinte biztosan olyan dolgok jutnak eszébe, mint a bitcoin, esetleg az Nvidia és a mesterséges intelligencia, vagy a Tesla és az elektromosautó-gyártók, de a zöld átálláshoz szükséges nyersanyagok felé is egyre nagyobb figyelem fordul. Ennek köszönhetően komoly ralit láthattunk már az ezüstnél, a réznél és az uránnál is, de van a kritikus nyersanyagoknak egy olyan apró szegmense, ami felett a legtöbben eddig átsiklottak. Pedig ennél a nyersanyagnál is jelentős strukturális hiány alakulhat ki a jövőben, ráadásul komoly geopolitikai rizikófaktort jelent, hogy szinte a teljes piac Kína kezében van. Alapvetően egy felfedezetlen területről van szó, de egyre optimistábbak az elemzők azzal kapcsolatban, hogy az árfolyam is meglódulhat hamarosan, ezzel pedig a kitermelők és az élelmes befektetők is jól járhatnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×