nb1.hu

Ezüstérmesek a magyar lányok, az U15-ös fiúk két meccset játszottak

Női U16-os válogatottunk második helyezést ért el a horvátországi UEFA Development Tornán, ugyanis két győztes mérkőzés után 2-1-es vereséget szenvedett a házigazdák elleni zárómérkőzésen – jelezte az MLSZ.

Rácz Zsófia együttese a torna eddigi két mérkőzésén 1-0-ra, majd 4-0-ra nyert előbb a görögök, aztán az izraeliek ellen.

A házigazdák elleni összecsapás első félidejében válogatottunk birtokolta többet a labdát és alakított ki több helyzetet, ennek ellenére a 9. percben egy védelmi hibát követően a horvát csapat szerzett vezetést (1-0).

A szünetben cserékkel frissített Gajdóczi Tibor szövetségi edző, aki a pro-licences tanfolyamon részt vevő Rácz Zsófiát helyettesítette a zárómérkőzésen. A folytatásban is jól játszott a magyar csapat, s a 85. percben sikerült Gégény Petra révén egyenlíteni, a hosszabbításban viszont szabadrúgásból gólt szerzett a horvát együttes (2-1). Ezután úgy tűnt, hogy újra egyenlít a magyar csapat, de Gégény Petra újabb lövését ezúttal védte a horvát kapus, így Horvátország 2-1-re megnyerte a mérkőzést, válogatottunk pedig ezüstérmesként zárt.

– A mai mérkőzésen játékban mi voltunk a jobbak, több lehetőséget alakítottunk ki ellenfelünknél, azonban védekezésben voltak hibáink, amelyeket a horvát válogatott ki is használt. A torna elérte célját, bár szerettük volna mind a három mérkőzést győztesen abszolválni, de a játékfázisokat tekintve sikerült előrelépnünk. Ahogy Rácz Zsófia a torna előtt elmondta, ez egy hosszú távú felkészülés egyik lépcsőfoka. A tornán még jobban megismertük a játékosokat, így elkezdett körvonalazódni az a keret, amely majd a 2027-es, hazai rendezésű U19-es Európa-bajnokság a válogatott gerincét alkothatja. A három meccset alapul véve abszolút pozitívan tudok nyilatkozni a csapatról, a mentalitásunk sokat javult, és összességében elégedettek lehetünk a teljesítményt tekintve – nyilatkozta Gajdóczi Tibor szövetségi edző.

Férfi U15-ös válogatottunk hétfőn 2-0-s vereséget szenvedett a házigazda szlovákoktól Szencen, kedden pedig 1-1-es döntetlent játszott a lengyelekkel Dunaszerdahelyen.

A hétfői, szlovákok elleni mérkőzésen a mieink gyorsan vezetést szerezhettek volna, de a kapufa megmentette a hazaiakat. A folytatásban viszont már végig a szlovákok akarata érvényesült, és megérdemelten nyerték meg a mérkőzést, a mieink a második félidőben emberelőnyben sem tudtak gólt szerezni.

Kedden a mieink Kiss Máté találatával az első félidőben vezetést szereztek a lengyelek ellen, és a szünetig megtartották az előnyt. A fordulás után a lengyelek egy szöglet után egyenlítettek, és az eredmény már nem is változott a lefújásig.

– A szlovákok elleni meccsen sem csapatként, sem egyénileg nem nyújtottunk jó teljesítményt, tompán játszottunk védekezésben és támadásban sem voltunk hatékonyak – mondta az mlsz.hu-nak Szabados József szövetségi edző. – A szlovákok fölénk kerekedtek, és a végén az emberelőnyt sem tudtuk kihasználni. Kedden egy nagyon erős lengyel válogatottal játszottunk, de szerencsére rengeteget javult a játékunk. Ezen a meccsen más sok jó egyéni teljesítményt láttam a pályán, jó helyeken szereztünk labdákat, és a védekezésünk is rendben volt. Erre a teljesítményre bátran építhetünk a jövőben.

A mieink csütörtökön a finnek elleni mérkőzéssel zárják a viadalt.

Szlovákia-Magyarország 2-0 (1-0)
Magyarország: Balogh Barnabás – Acsai Dominik (Boda Vince, 61.), Skotner Zoltán (Kimmel Benedek, 61.), Nyári Olivér, Balogh Áron (Béres Benedek, 13.) – Milkovics Márton (Polonkai Noel, 75.), Somfalvi Barna, Juhász Martin (Kiss Máté, 61.) – Varga Zsolt (Dudás Gergő, 61.), Makrai Csongor (Berekméri-Szigeti Ákos, 41.), Görög Vincent (Hegyes Gábor, 75.)

Magyarország-Lengyelország 1-1 (1-0)
Magyarország: Vamberszky Attila – Acsai Dominik, Skotner Zoltán, Kimmel Benedek (Szakál Dénes, 30.), Béres Benedek – Polonkai Noel (Hegyes Gábor, 65., Somfalvi Barna, 74.), Milkovics Márton, Kiss Máté (Juhász Márton, 41.) – Varga Zsolt, Dudás Gergő (Görög Vincent, 65.), Berekméri-Szigeti Ákos (Varga Zoltán, 41.)

Tedd meg első befizetésed, vedd igénybe a 100%-os bónuszt, és fogadj a kedvenc csapatodra vagy sporteseményeidre! (x)