Közélet

Saját magát buktatja le az OpenAI

A cég legújabb eszköze az OpenAI egy másik programját leplezi le, hogy ezzel is lehessen küzdeni az álhírekkel szemben. Az MI ugyanakkor inkább a mennyiségi elárasztással lehet hatékony megtévesztő információk terjesztésében.

Új eszközt hoz nyilvánosságra az OpenAI, amely képes felismerni, ha egy kép a cég szövegből képet készítő DALL-E 3 programjának az eredménye – közölte a mesterséges intelligenciát (MI) fejlesztő startup kedden, miután egyre többen aggódnak amiatt, hogy milyen hatással lesznek az MI gyártotta tartalmak az idei választásokra.

Exploring,Openai's,Dall-e,3,Homepage,On,A,Desktop,Screen,On, mi,
Fotó: Shutterstock

Az OpenAI szerint az eszköz az esetek 98 százalékában helyesen határozta meg, hogy mely képek készültek a DALL-E 3 segítségével, és képes az olyan bevett módosításokat is kezelni, mint a tömörítés, a kivágás vagy épp a fényerő változtatása – írja a Reuters.

Az MI sokkal gyorsabban gyárt tartalmat, mint az emberek

A ChatGPT-vel világhírűvé vált startup tervei között az is szerepel, hogy nehezen eltávolítható vízjelekkel lássa el az eszközei által gyártott tartalmakat, legyen szó képekről vagy épp hanganyagról. 

Az OpenAI mindemellett csatlakozott ahhoz az iparági csoporthoz is, amely többek között a Google, a Microsoftot és az Adobet sorai között tudva szabványosítaná a különböző tartalmak eredetének felderítését.

Áprilisban az azóta is tartó indiai választások közepette terjedtek el olyan hamis videók, amelyeken ismert bollywoodi színészek kritizálják Narendra Modit, az ország miniszterelnökét. Az MI által tömeggyártott tartalmak és valósnak tűnő, ám hamis videók egyre gyakrabban tűnnek fel a választási kampányokban, nemcsak Indiában, hanem világszerte.

Az OpenAI azt is elárulta, hogy csatlakozik a cég mögött álló legnagyobb befektetőhöz, a Microsofthoz egy kétmillió dolláros társadalmi rugalmassági alap felállításában, amely a mesterséges intelligencia oktatását segítené.

 

OpenAI ChatGPT DALL-E 3 vízjel
Kapcsolódó cikkek