Szerző: Dömös Zsuzsanna

2024. május 7. 11:00

A Geminire épített új biztonsági szolgáltatást a Google

A Google Threat Intelligence a Gemini, a Mandiant kiberbiztonsági szakértelme és a VirusTotal adatbázisának egyvelege, amivel a keresőcég új szintre emelné a felhőszolgáltatásához tartozó fenyegetéselemzést.

Új kiberbiztonsági terméket jelentett be a Google az RSA Conference alkalmából, ami egyszerre ötvözi a 2022-ben felvásárolt Mandiant kiberbiztonsági részlege és a VirusTotal fenyegetéselemző szolgáltatás mögött álló közösség előnyeit a Gemini AI-modellel. A Google Cloud Security portfólión belül elérhető Google Threat Intelligence alapját a Gemini 1.5 Pro nagy nyelvi modell adja, ami a keresőcég szerint lehetővé teszi, hogy jelentősen csökkenjen a malware-támadások visszafejtésére szánt idő. A modell ezen verziója rendelkezik a legtágabb kontextusablakkal a testvérei közül, akár egymillió tokent támogat.

Ezt azzal támasztja alá, hogy a tesztek során a modellnek mindössze 34 másodpercbe telt a WannaCry kódjának elemzése, ami 2017-ben végigsöpört a világon, megbénítva kórházakat, vállalatokat és más szervezeteket. A Gemini emellett a fenyegetési jelentések gyors összegzésével gyors és átfogó képet adhat a vállalatok számára arról, hogy a potenciális támadások milyen hatásokkal bírhatnak a működésükre nézve.

vision_circle.max-2500x2500

Hány adag sültkrumplit bír el 25 Kubernetes klaszter? (x)

Globálisan napi akár 2,5 millió rendeléssel is megbirkóznak az RDI Hungary által fejlesztett háttérrendszerek és mobilalkalmazások.

Hány adag sültkrumplit bír el 25 Kubernetes klaszter? (x) Globálisan napi akár 2,5 millió rendeléssel is megbirkóznak az RDI Hungary által fejlesztett háttérrendszerek és mobilalkalmazások.

A Google szerint a Threat Intelligence mögött hatalmas információs hálózat áll a potenciális fenyegetések figyelésére, ami növeli a megelőzés esélyét, a felhasználók átfogó képet kaphatnak a kiberbiztonsági környezetről, és figyelmüket a gyengébb pontok felé fordíthatják. A Mandiant humán szakértői szintén figyelik a potenciálisan rosszindulatú csoportokat, ami kiegészül a VirusTotal mögött álló erős közösséggel.

A keresőóriás 2022-ben vásárolta fel a Mandiant kiberbiztonsági céget, ami azután került a figyelem középpontjába, hogy sikerült feltárnia a 2020-as SolarWinds támadássorozatot. A tervek szerint a Mandiant szakértői szintén a Google AI-projektjein belül fogják segíteni a biztonsági sérülékenységek felmérését. A cég a Google Secuire AI Framework keretein belül teszteli az MI-modellek védelmét, amik segíthetnek a fenyegetésjelentések összegzésében, valamint  visszafejteni a rosszindulatú programok támadásait.

Természetesen nem a Google az egyetlen cég, ami a kiberbiztonság szolgálatába próbálja állítani az AI-t, a Microsoft korábban már elindította Copilot for Security nevű programját, aminek alapját a GPT-4 nagy nyelvi modell és a szoftvercég kiberbiztonságra specializált másik AI-modellje szolgáltatja, és szintén a fenyegetések elemzésében, korai felismerésében segíti a felhasználókat.

Kubernetes képzéseinket már közel 300 szakember végezte el. A nagy sikerre való tekintettel a tanfolyamot aktualizált tananyaggal június 18-án újra elindítjuk! A 8 alkalmas, élő képzés képzés órái utólag is visszanézhetők, és munkaidő végén kezdődnek.

a címlapról