Így húzhat be hatékonyan ügyfeleket és vásárlókat az interaktív hirdetésekkel

Így húzhat be hatékonyan ügyfeleket és vásárlókat az interaktív hirdetésekkel
Növekszik a reklámzaj, egyre több az offline és online impulzus, a márkáknak pedig egyre nagyobb kihívást jelent, hogy felhívják magukra a figyelmet. Erre jelenthetnek megoldást az interaktív hirdetések Lendvai Klaudia, a Lounge Group senior PPC menedzsere szerint, akinek a kattintásonkénti fizetések a szakterülete. Lendvai az április 23-24. között rendezett Digital-Media Hungary konferencián avatta be a Miért jó vagy nem jó egy interaktív reklámszpot című előadás résztvevőit abba, milyen előnyökkel járnak a kattintható, sok esetben személyre szabott hirdetések.

"Egy videós hirdetés attól lesz interaktív, hogyha a felhasználók valamilyen módon cselekvést tudnak végezni az adott videóban és befolyásolni tudják, hogy annak milyen végkimenetele legyen" - kezdte Lendvai Klaudia. "Több ilyen interaktív lehetőség is beépíthető a hirdetésekbe. Az egyik, hogy hotspotokat helyezünk el bennük, amelyek segítségével a felhasználókat egy adott weboldalra, vagy egy másik történetszakaszra tudjuk navigálni. Ezen kívül qr-kódokat, kattintható audiovizuális tartalmakat is elhelyezhetünk a hirdetésekben, a lehetőségeknek csak a képzeletünk és persze a technológia szab határt. Népszerű funkció az időkorlát beállítása is, vagyis ha egy felhasználó nem végzi el az adott interakciót, akkor a rendszer magától továbblép, ezzel segítve a videó folytatólagosságát" - magyarázta a PPC menedzser. Kiemelte továbbá az elágazási lehetőséget beépítését, amelyek segítségével sokkal személyre szabhatóbbak a videó hirdetések. Ilyen esetekben a felhasználókra van bízva, hogy hogyan alakulnak a történések.

"Ezt a funkciót alkalmazva egy kávékapszulás videó hirdetésben például elérhetjük, hogy a felhasználó egy, az ő kávézási szokásaira személyre szabott ajánlatot kapjon, miután megadja, hogy hogyan, esetleg milyen ízesítéssel, mennyire lágyan, tejesen vagy feketén szereti a kávét. Bármi is legyen a hirdetés célja, a legfontosabb, hogy az minél figyelemfelkeltőbb legyen" - mutatott rá a szakember.

Az interaktív hirdetések nemcsak az olyan videómegosztó portálokon működnek, mint a YouTube, hanem a közösségimédia-felületeken is alkalmazhatók. Utóbbiak abból a szempontból lehetnek előnyösebbek, hogy a YouTube-al ellentétben több funkciót tesznek lehetővé, a videómegosztó portál ugyanis sokat elérhetetlenné tett. Ott az egyik legnépszerűbb funkció az úgynevezett call-to-action gombok elhelyezése, amelyek segítségével nemcsak a hirdető weboldalára vagy webshopjára, de például egy applikáció letöltési felületére is navigálható a néző. Ezen kívül a hirdetésekben elhelyezett fedvények is népszerűek, például az adott videóban megjelenő produktumok webshopos képének kattintható változatai, amelyek a vásárlói felületre irányítják a felhasználót.

"Az olyan social média felületeken, mint a TikTok vagy az Instagram, egyéb funkciók is elérhetők. Előbbi esetében például display, illetve egyénileg tervezett kattintható bannerek is elhelyezhetők a videók alján, így az adott márkához illő kreatív üzeneteket tudunk átadni. Ezen kívül matricázhatók is a felvételek, amelyek képesek kizökkenteni a felhasználót, ezzel magasabb engagement rate-et, vagyis interakciós arányt elérve" - fejtette ki Lendvai Klaudia. Az interaktív hirdetések egyéb előnyei kapcsán elmondta, hogy a felhasználók aktív bevonásának eredményeképp az emberek jobban emlékeznek majd az adott márkára, így növekszik az azzal szemben támasztott cselekvésük, például a vásárlási kedvük. A személyre szabott élménnyel a felhasználói élmény is nő, ez pedig megint csak magasabb interakciós arányt eredményez. A magasabb engagement rate magasabb eléréshez, az pedig több konverzióhoz vezet, vagyis a célközönség még több, a hirdető által várt cselekvést visz végbe, vagyis vásárol.

Az interaktív hirdetéseknek természetesen hátrányaik is vannak, az egyik legnagyobb, hogy sokkal összetettebbek, mint egy lineáris videó, így a megtervezésük több erőforrást, magasabb gyártási költséget igényel.

"Ezen felül nem minden platform teszi lehetővé az interaktív videós formátumok megjelenítését, illetve nem minden hirdetéskiszolgáló rendszer támogatja az ilyen típusú reklámokat. A ló túloldalára is át lehet esni, a túl sok interaktív funkció például negatív hatással lehet egy adott hirdetés teljesítésére" - hívta fel a figyelmet a Lounge Group szakembere, aki egy példával is élt: egy webshop átkattintási számainak növekedése volt megfigyelhető egy olyan interaktív hirdetési kampány után, amelynek esetében a videó csak kevés interakciót tartalmazott.

"A videóban egy qr-kódot helyeztek el, a konverziós arány növekedése pedig két és félszeres volt. A hirdető által várt cselekvések fele televízióról átterelt forgalom volt, ami egy nagyon magas szám, hiszen a videós hirdetések alapból kisebb konverziós számokat eredményeznek" - árulta el Lendvai Klaudia. A PPC menedzser felhozta továbbá a Nespresso azon interektív videós reklámkampányának eredményeit, amelynek célja a márka általános népszerűsítése volt. A számok szerint 80 százalék fölötti részvétellel, 96 százalékos engagement rate-el és 25 százalékos átkattintással zárt a kampány.

"Az interaktív videós hirdetések számos kiaknázatlan lehetőséget biztosítanak a márkák számára. Az ilyen videók alkalmazásával akkor is jó eredményeket lehet elérni, ha nem hirdetésekben, hanem weboldalakon elhelyezve érdekességként, egyfajta játékként alkalmazzuk azokat" - vonta le a tanulságot Lendvai Klaudia.

 

Kövesd az oldalunkat a Facebook-on és a Twitteren is!