nb1.hu

Nagyon fontos győzelmet aratott a feljutásért harcoló Vasas az ősi rivális Kispest otthonában

Matematikailag még nem dőlt el Honvéd sorsa sem.

A Vasas magabiztos győzelmet aratott a bajnoki véghajrában, Kispesten, visszaszerezve második, azaz már feljutó helyét. A mérkőzés döntő pillanata Adorján Krisztián 29. percben történt kiállítása volt, ami jelentősen befolyásolta a játék menetét. A vendégek szombathelyi különítménye (Tóth, Doktorics) kiváló formában volt, ami tovább növelte a Vasas esélyeit. A Honvéd bennmaradása még kérdéses, míg a Vasas a feljutásért küzd tovább.

HAGYOMÁNYOK MIATT

A Bozsik Aréna lelátói megteltek, ahol mindkét csapat legfanatikusabb szurkolói is tiszteletüket tették a magyar labdarúgás egyik legnagyobb rangadóján. A Kispest és a Vasas összecsapása nemcsak a tabellán elfoglalt hely miatt volt kiemelt, hanem a hagyományok miatt is. A mérkőzés végig feszült és emelkedett hangulatban zajlott, mind a pályán, mind a lelátón.

Kispest-Vasas: örökké tart!

Az angyalföldiek kezdeményezően kezdtek, de a hazaiak a 8. perctől fellélegezhettek. Ekkor Kerezsi és Lőrinzcy próbálkoztak, igaz a lövéseik célt tévesztettek. A 15. percben Hidi M. erős lövését Dúzs bravúrral szögletre ütötte. Utána Kerezsi tesztelte, hogy mennyire éles a Vasas kapujában Jova.

KULCSMOMENTUM(OK)

A meccs fordulatos volt, Otigba fejesét Dúzs ügyesen hárította. A 29. percben Adorján Krisztián kiállítása jelentette a fordulópontot, miután lerántotta a gólhelyzetben kitörő Hidi M. Sándort. A 33. percben Bakti beadását követően Tóth Milán 12 méterről szép góllal szerezte meg a vezetést a Vasasnak, 0-1! Kerezsi válaszolni próbált, de nem sikerült egyenlítenie.

A szünet előtt Doktorics Áron bombagólt szerzett, 15 méterről bikázott ballal a bal felső sarokba, 0-2!. A hosszabbítás második percében Bakti lövését Dúzs bravúrral hárította, de a labda Tóth Milán elé került, aki 14 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 0-3!

A második félidőben a Honvéd becsülettel küzdött, de a Vasas már nem erőltette a játékot. Tóth Milán még próbálkozott, de Dúzs Gellért remek vetődéssel hárított a 70. percben. Holendernek is volt lövőhelyzete, de a Kispest neveltje nem tudta tovább növelni a vendégek előnyét.

MÉG EGY PIROS

A Honvéd, három fordulóval a szezon vége előtt, hét ponttal vezet a már kieső helyen álló PMFC előtt. Még hátravan a kispestieknek egy utazás Ajkára, egy hazai mérkőzés a Gyirmót ellen. A szezon zárásaként a BVSC otthonában vendégeskednek.

Az angyalföldiek, akik jelenleg egy ponttal előzik meg a már nem feljutó helyen álló, harmadik ETO-t, a következő fordulóban a Haladást látják vendégül. Ezt követően a csúcsrangadón éppen az ETO vendégeként lépnek pályára. Az utolsó fordulóban Lipcsei Péter csapatát, a Soroksárt fogadják. A Vasasnak a szezon végéig meg kell őriznie legalább az egypontos előnyét a győriekkel szemben, mivel azonos pontszám esetén a több győzelem dönt.

Egy dolog azonban biztos: mindkét szurkolótábor megmutatta, hogy mélyen tisztelik a Kispest és a Vasas közötti örök rivalizálást.

JEGYZŐKÖNYV

NB II, 31. FORDULÓ

BUDAPEST HONVÉD–VASAS FC 0–3 (0–3)
Budapest, Bozsik Aréna, 3309 néző. Vezeti: Bogár Gergő (Máyer Gábor, Nagy Viktor).
BP. HONVÉD: Dúzs – Kovács N. (Eördögh, 75.), Pekár I., Szabó A., Kulbacsuk – Keresztes N. (Bocskay, 75.), Adorján, Lőrinczy (Nyitrai B., 57.) – Kerezsi (Simon B., 87.), Bobál G., Kundrák N. (Krajcsovics, 57.). Vezetőedző: Csertői Aurél
VASAS: Jova – Pávkovics, Baráth, Otigba – Bakti (Girsik A., 82.), Hidi M. S., Berecz Zs., Urblík J. (Hinora, 63.), Doktorics (Bukta, 75.) – Radó (Holender, 63.), Tóth M. (Zimonyi, 75.). Vezetőedző: Gera Zoltán
Gólszerző: Tóth M. (32., 45+2.), Doktorics (43.)
Kiállítva: Adorján (29.), Bobál G. (51.)

FRISSÍTÉS: KEDD 4.41

Kispest-Vasas: Csertői Aurél inkább nem idézte, mi hangzott el a szünetben az öltözőben