A mugellói szezonnyitány után a magyar versenyző a hátát mutatja a mezőnynek

2024 mugello  RV - 17069
2024.05.06. 12:30
A Ferrari Budapest Rossocorsa versenyzője, Válint Bence szombaton a második, vasárnap pedig az első helyet szerezte meg a Ferrari Challenge Europe Trofeo Pirelli 2024-es szezonjának első versenyhétvégéjén, így a mugellói futam után magabiztosan vezeti az összesített tabellát.

Válint az első, szombati verseny időmérőjén balszerencsék sorozata miatt az utolsó helyen zárt, ám bravúros versenyzéssel, összesítve tizenhét (!) helyet javítva induló pozícióján a profi kategóriában a második helyen végzett – számolt be csapata sajtóközleményében.

Ezzel a teljesítménnyel olyan rutinos riválist is maga mögé utasított többek között, mint Timo Glock egykori Formula–1-es német pilóta.

Az ifjú, 19 éves magyar sportoló a vasárnap a negyedik helyről indulva kezdte a versenyzést, végül taktikus, higgadt versenyzéssel az időeredménye alapján a dobogó legfelső fokára állhatott.

A Ferrari Challenge versenyzői pályafutásának eddigi legsikeresebb versenyhétvégéje után Válint Bence 29 ponttal vezeti az összesített tabellát, Timo Glock és Franz Engstler előtt.

A Ferrari Challenge Europe következő versenyét május 30. és június 2. között Magyarországon, a Balaton Park Circuiten tartják, ahol a hazai rajongók élőben, a helyszínen szurkolhatnak Bencének.

A Ferrari 296 Challenge versenyautóban V6-os, 700 lóerő leadására képes Ferrari-motor dolgozik, az autó súlya pedig mindössze 1330 kilogramm, és az új modell minden versenyző és csapat számára új lesz, így az idei szezonban a szurkolók és a rajongók még kiegyenlítettebb erőviszonyok mellett számíthatnak izgalmas csatákra.