Vágólapra másolva!
Mint ismert, Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Miami Nagydíjat, ezzel pályafutása 110. futamán az első győzelmét aratta. A 24 éves pilóta sikere a McLaren első futamgyőzelme a 2021 szeptemberi Olasz Nagydíj óta. Norris eddig 15-ször volt dobogós az F1-ben győzelem nélkül, ez rekord. A kiváló versenyző a Forma-1-es bemutatkozó éve előtt tett egy állítást arra vonatkozóan, hogy mit fog tenni, ha megszerzi az első győzelmét a Forma-1-ben. Nos, eljött az idő, hogy teljesítse az ígéretét.

A 24. körben Max Verstappen az élről kiállva kapott friss abroncsokat. A 28. körben egy baleset miatt a pályára hajtott a biztonsági autó, így az ötödik helyről rajtoló, de akkor épp az élen álló Lando Norris rögtön a boxba hajtott kerékcserére, ennek köszönhetően a 30. körben az első helyen tért vissza a pályára.

Lando Norris , F1
Lando Norris élete első futamgyőzelmét aratta
Fotó: A Giorgio Viera / AFP

Lando Norris első futamgyőzelme

Az újraindításnál Norris megtartotta a vezető pozíciót, mögötte a vb-címvédő Verstappen száguldott a második, Leclerc pedig a harmadik helyen. A holland címvédőnek nem sok esélye volt utolérni az élen haladó brit riválisát, ugyanis arra panaszkodott, hogy nehezen tud befordulni a kanyarokba.

Tíz körrel a leintés előtt Norris előnye öt másodperc volt Verstappennel szemben,

ez a leintésig csaknem nyolc másodpercesre nőtt, így a brit versenyző teljesen megérdemelten diadalmaskodott először F1-es pályafutása során.

Előkerült Norris korábbi ígérete

Lando Norris, aki természetesen végtelenül boldog volt a sikere után, viszont a közösségi médiában előkerült a 24 éves pilóta egyik „ígérete” még 2018-ból, miután kiderült, hogy 2019-től a McLaren csapatánál fog versenyezni - szúrta ki a Motorsport. A McLaren Technology Centre-ben sétálva, az ott lévő tóra utalva ezt mondta:

„Szerintem ha megszerzem az első győzelmemet, akkor beleugrok!”

– mondta mosolyogva a közönségkedvenc a YouTube-csatornájára feltöltött videójában. Most már csak az a kérdés, hogy állni fogja-e a szavát.