Vágólapra másolva!
A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) hivatalos dokumentumban jelezte, hogy a Forma–1-es Miami Nagydíj után Carlos Sainz büntetést kapott, így a Ferrari spanyol pilótája elvesztette a negyedik helyét.

A Ferrari spanyol versenyzője és Oscar Piastrival csatázott a negyedik helyért a Miami Nagydíj hajrájában, amikor is a Ferraritól a szezon végén távozó spanyol versenyző kissé megcsúszott az autójával, így nekikoccant a McLarennek. Az ütközés miatt az ausztrál pilóta autója megsérült, Piastri pedig a boxkiállás miatt végül lecsúszott a pontszerző helyekről.

carlos sainz, ferrari, oscar piastri
Sainz és Piastri kőkemény csatája után kapott büntetést a Ferrari piltája
Fotó: AFP

Sainz büntetése miatt megváltozott a végeredmény

Azonban néhány órával a futam leintése után a versenybírók döntést hoztak az ügyben, aminek nyomán az idén szenzációsan versenyző Sainz a megmozdulásért utólag öt másodperc büntetést kapott. Sainz így hiába végzett a negyedik helyen, a büntetés miatt visszacsúszott az ötödik pozícióba.

Egyértelmű volt számunkra, hogy az 55-ös autót terhelte a felelősség az ütközésért.

Az előzési kísérlete során az 55-ös autó későn fékezett, elvétette a kanyarcsúcspontot, és közben elvesztette az autó hátulját, ami az ütközéshez vezetett. Noha a 81-es autó próbált elfordulni, hogy reagáljon az előzési kísérletre, a 81-es autó elég helyet hagyott az 55-ös autónak. Ezen körülmények mellett döntő mértékben az 55-ös autót terheli a felelősség" – indokolt az FIA.

Az FIA jelezte, hogy enyhítő körülményként vették figyelembe, hogy Sainz autója megcsúszott, ugyanis ha a Ferrari hátulja nem inog meg, nem lett volna ütközés. Emiatt Sainz nem 10, hanem csak öt másodperc büntetést, és két büntetőpont helyett csupán egyet kapott. Azonban a spanyol így is szerencsés volt, ugyanis 0,174 másodperc híja volt, hogy Lewis Hamilton is elé ugorjon – számolt be róla az M4 Sport.

A futamot Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte, aki ezzel pályafutása 110. futamán az első győzelmét aratta.