Szünet után lefocizta a pályáról a DVSC-t a Ferencváros

| 2024. 05. 05. | 20:12:29
Óriási tudásbeli különbség tátong a két együttes között. Ez most a szomorú debreceni valóság.
Lisztesék átgázoltak a Lokin a szünet után (Fotó: fradi.hu)

Amennyiben a DVSC-sek komolyan gondolják a negyedik hely megszerzését, úgy annak a tudatában léptek pályára a 31. forduló záró mérkőzésén, hogy három pontot szereznek. Még akkor is, ha éppen a Ferencváros élvezi a hazai pálya előnyét.

Egy közös akció keretében a játékosok – anyák napja lévén – az édesanyjukkal vonultak ki a küzdőtérre. Szép gesztus volt – a televíziós kommentátor szerint a Ferencváros elnöke, Kubatov Gábor kezdeményezte.

Húsz másodperc alatt gólt szerzett a Ferencváros Traoré révén, de méteres lesről. A Loki első említésre érdemes akciója Vajda nevéhez fűződött: a fiatal középpályás 20 méterről durrantott fölé. Egyébként csendesen csordogált a meccs, vélhetően azért, mert a bajnok Ferencváros számára semmiféle téttel nem bírt a találkozó, Sztankovics néhány alapemberét – például Zakariassent vagy Marquinhost – pihentette. Ezzel együtt a zöld-fehérek voltak valamivel aktívabbak, de ez nem a helyzetek számában, hanem csak a labdabirtoklásban nyilvánult meg. A DVSC támadásai a pontatlan passzok miatt már a felpályánál elakadtak. A zöldek annyiban álltak közelebb a gólszerzéshez, hogy Megyerinek egyszer kellett védenie, Dibusznak pedig egyszer sem.

Eseménytelen és iram nélküli első 45 percet láttunk. A közönségnek Antal Péter bíró félidőt jelző sípja megváltás volt.

Ojediran és Szuhodovszky helyett Romanchuk és Tuboly érkezett a Lokiba a szünet után.

Alig telt három perc a második félidőben, máris megszerezte a vezetést a Ferencváros. A 49. percben Cissé lövését Megyeri csak kiütni tudta, és a berobbanó Abena közelről a debreceni kapuba kotorta a labdát (1–0). Alig hat percre volt szüksége a bajnoknak, hogy megduplázza az előnyét. Abu Fani forintos passzával Traoré ugrott ki a jobb oldalon, kapura vezette a labdát, majd éles szögből a kifutó Megyeri mellett a hosszú sarokba helyezett (2–0).

A 63. percben Varga Barnabás lábában volt a harmadik FTC-gól, de az üres kapu megtréfálta, és szilveszteri műsorba illő helyzetet puskázott el.

A DVSC a 64. percben szépített, Vajda jobbról, az alapvonal közeléből lőtte ki a hosszú felsőt, megszerezve ötödik gólját a szezonban (2–1). Sajnos Vajda öröme hamar bánatba fordult át, ugyanis két perc múlva ő szabálytalankodott Lisztessel szemben a debreceni tizenhatoson belül. Tizenegyes! A büntetőt Varga Barnabás értékesítette, visszaállítva a kétgólos különbséget (3–1).

A 72. percben Abena piszkált bele egy rosszul sikerült lövésbe a debreceni kapu előtt, ezzel lepte meg Megyesit, aki tehetetlennek bizonyult (4–1). Ekkor kinézett egy csúnya zakó a DVSC-nek, hiszen nehezen vagy inkább sehogy sem tudta tartani a lendületbe jött hazaiakat. A 80. percben jött az ötödik is: Abu Fani 16 méterről talált be (5–1).

A DVSC-nek momentumai sem voltak, és a játék képe alapján a négygólos hazai siker még a debreceniekre nézve hízelgő, hiszen lehetett volna több is. Ez a szomorú valóság egy Loki-drukker számára...

OTP Bank Liga, 31. forduló.
FTC–DVSC 5–1 (0–0).
Groupama Aréna, 12 000 néző. Vezette: Antal P.
FTC: Dibusz – Botka, Cisse, Abena, Ramirez (Pászka, 81.) – Maiga, Katona B. (Ben Romdhan, 73.) – Traore (Sevikyan, 73.), Abu Fani (Tóth, 81.), Lisztes (Kodro, 73.) – Varga B. Vezetőedző: Dejan Stankovic.
DVSC: Megyeri – Baranyai, Dreskovic, Lagator, Ferenczi – Ojediran (Romanchuk, 46.), Szuhodovszki (Tuboly, 46.) – Vajda (Kocsis, 85.), Dzsudzsák (Loncar, 73.) , Domingues (Szécsi, 73.) – Bárány. Vezetőedző: Srdjan Blagojevic.
Gól: Abena (49., 72.), Traore (56.), Varga B. (68.), Abu Fani (80.), illetve Vajda (63.).
Sárga lap: Varga B. (58.), illetve Lagator (58.), Tuboly (74.).