4–2-re verte a Liverpool a Tottenhamet, Szoboszlait a hajrára cserélte be Klopp

2024. május 5. – 19:24

Másolás

Vágólapra másolva

Az angol bajnokság 36. fordulójában a Liverpool hazai pályán könnyed győzelmet aratott az ötödik helyen álló Tottenhammel szemben. Jürgen Klopp csapata ezzel a 4–2-es sikerrel bebiztosította a harmadik helyét, de az Arsenal és a Manchester City aranyéremért zajló rivalizációjába már nem tud beleszólni.

Az első negyedóra végén Mohamed Szalah szerezte meg a vezetést egy közeli fejessel, Robertson a félidő vége előtt egy lecsorgó labdát kotort a kapuba, amivel 2-0 lett. Az 50. percben Gakpo is betalált, Elliott pedig szűk tíz perccel később egy hatalmas gólt lőtt 21 méterről a jobb felső sarokba. A négygólos előny birtokában kényelmessé vált a hazai csapat, és a brazil Richarlison beállítása telitalálat volt a vendégektől, mert öt perc alatt gólt lőtt és gólpasszt adott.

A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik ezúttal a 83. percben kapott lehetőséget, amikor már 4–2 volt az állás. (Az előző fordulóban a 91. percben állt be.) Szoboszlai az első 18 fordulóban mindig kezdett, a második 18 fordulóban hétszer, igaz, ebben közrejátszott sérülése is.

Kevéssel a beállítása után, a 86. percben Szoboszlai nagy helyzetbe került Szalah kiugratása után, de nem találta el a kaput 10 méterről.

Az élmezőny: 1. Arsenal 83 pont, 2. Manchester City 82 (eggyel kevesebbet játszott), 3. Liverpool 78, 4. Aston Villa 67, 5. Tottenham 60.