Vágólapra másolva!
A legutóbb ezüstérmes Ferencváros 29-24-re kikapott az elmúlt kiírásban negyedik helyezett dán Esbjerg otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének vasárnapi visszavágóján, így a magyar csapat nem jutott be a budapesti négyes döntőbe.

Szombaton a Győri Audi ETO KC a háromszoros címvédő norvég Vipers Kristiansand kiejtésével jutott be a budapesti Final Four mezőnyébe, amelyhez mellette korábban a francia Metz Handball és a Faluvégi Dorottyát, Háfra Noémit és Szikora Melindát is foglalkoztató német SG BBM Bietigheim is csatlakozott már. A női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjének negyedik résztvevője a dán Team Esbjerg és az FTC-Rail Cargo Hungaria párharcából került ki, a dániai visszavágót az Esbjerg egygólos előnyről várhatta a Ferencváros ellen.

Ferencváros, Esbjerg, kézilabda, női BL
A Ferencváros legyőzésével az Esbjerg jutott be a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjébe
Fotó: AFP / AFP/Ritzau Scanpix

A Fradi a tavalyi negyeddöntőben, és az idei nyolcaddöntőben is vesztes hazai meccs után idegenben fordította meg a párharcát a francia riválisával szemben, így reménykedhettek a szép számban Dániába utazó zöld-fehér szurkolók, de az Esbjerg lénygében már a szünetig eldöntötte a továbbjutás sorsát. A dán együttes az első perctől kezdve végig vezetett a visszavágón, a félidőben a Ferencváros hét a hat elleni játéka ellenére 17-10 volt az állás a hazaiak javára. A második játékrészben azonban két gólra is visszazárkózott az FTC, miután Nora Mörk és Henny Reistad is pihenőt kapott a dánoknál,

ám 24-22 után a hajrá ismét az Esbjerg számára sikerült jobban, és végül a 29-24-es sikere után kettős győzelemmel jutott tovább,

sorozatban pedig harmadszorra került be a legjobb négy közé. A mérkőzés legeredményesebb játékosa Klujber Katrin volt a maga 8 góljával, a dán csapatban Sanna Charlotte Solberg-Isaksen 6 gólt szerezve volt a leggólerősebb.

A Győr, a Bietigheim és a Metz mellett így az Esbjerg lesz ott a budapesti MVM Dome-ban, a június első hétvégéjén megrendezésre kerülő Final Four mezőnyében. A Final Four párosításainak sorsolását május 7-én, kedden tartják.