Kikapott a Fradi, és ez a vereség nagyon fájdalmas + videó

A Győri Audi ETO után a Ferencváros csapatának nem sikerült bejutnia a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe, a Fradi 29-24-re kikapott a dán Esbjerg otthonában, és hat góllal elveszítette a párharcot.

2024. 05. 05. 17:33
A Ferencváros nem tudott fordítani idegenben
A Ferencváros nem tudott fordítani idegenben Forrás: Fradi.hu
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Győri Audi ETO szombaton bejutott a Bajnokok Ligája négyes döntőjébe, a tavalyi kiírásban bronzérmes kisaföldieknek az is belefért, hogy a visszavágón hazai pályán 26-24-re kikapjnak a címvédő norvég Vipers Kristiansand gárdájától, hiszen egy héttel korábban 30-23-ra nyertek idegenben. Ma délután a tavalyi BL-ben ezüstérmes Ferencváros igyekezett bejutni a négyes döntőbe azután, hogy az első meccsen itthon egy góllal, 26-25-re kikapott a dán Esbjergtől. A Fradi bizakodhatott, mert az első mérkőzésen a BL-ben a házi góllövőlistáján első Klujber Katrin, a harmadik Angela Malestein és a negyedik Emily Bölk összesen öt gólt lőtt – s zöld-fehérek úgy kalkuláltak, hogy a trió most ennél bizonyosan jobban teljesít.

– Nagyon várom a visszavágót, amelyen kicsit jobban meg kell fékeznünk Reistadot, egyértelműen ő volt ellenfelünk legjobbja az első mérkőzésen. Ezenkívül azt remélem, hogy támadásban okosabbak, hatékonyabbak leszünk. Képesek vagyunk rá, hogy nyerjünk, de ezekben javulnunk kell – szögezte le a csapatból Andrea Lekics az FTC honlapján.

A találkozó azonban nem indult jó, mert az Esbjerg 3-0-ra elhúzott. Az ötödik percben aztán Klujber szerezte a zöld-fehérek első gólját. Az FTC második találatát Bölk jegyezte 5-2-nél, de fokozatosan lépett el házigazda, a szünetben 17-10-re vezetett.

Fordulás után kapaszkodott a Fradi, 17-13, 19-15, 23-19 is volt az állás. S lehetett volna 23-20 is, de Malestein  kihagyott egy hétméterest. 24-21-nél viszont már tényleg csak három gól volt a különbség a mérkőzésen, az összesítésben pedig négy. Tizenhárom perccel a vége előtt 24-22-nél pedig komolyan felcsillant az esély. Ám végül az Esbjerg ezt a meccset is megnyerte, 29-24-re, így a dán csapat jutott be a budapesti négyes döntőbe, amit június első hétvégéjén rendeznek az MVM Dome-ban.

A mezőny legeredményesebbjeként Klujber Katrin nyolcszor talált be, az Esbjergben Sanna Solberg hat gólt szerzett. A dánok hálóőre, Anna Kristensen 14 lövést hatástalanított, ferencvárosi részről Janurik Kinga ötször, Böde-Bíró Blanka egyszer tudott védeni.

A budapesti négyes döntőbe jutott csapatok: Győri Audi ETO KC, Team Esbjerg (dán), Metz HB (francia), SG BBM Bietigheim (német).