Összes megjelenítése

Szakasz és összetett: Vollering nyerte a 2024-es női Vueltát

Eurosport Magyarország

Publikálva 05/05/2024 - 15:57 GMT+2

Demi Vollering nyerte a 2024-es Vuelta Femenina utolsó szakaszát és egyben a verseny összetettjét. A holland a nap utolsó emelkedőjén támadott és szólóban ért haza. Ezzel az összetettet közel két perc előnnyel nyerte, miután tavaly alig 9 másodperccel maradt le a győzelemről. Vas Blanka a győztes csapat tagjaként 57. helyen fejezte be a versenyt.

Vas Blanka segítőként az összetett 57. helyén végzett a női Vuelta a Espana országúti kerékpáros körversenyen, amelynek zárószakaszán az összetett győztes Demi Volleringért dolgozott.
A nyolcnapos spanyol körverseny utolsó szakaszán vasárnap Madrid környéki 89,5 kilométeres táv és hegyi befutó várt a mezőnyre. Az SD Worx-Protime magyar bajnoka - aki két napig vezette az összetettet - a síkon diktált tempót kapitányáért dolgozva, majd 42 kilométerrel a cél előtt, munkáját elvégezve leszakadt a mezőnyről. Végül közel fél óra hátránnyal az utolsó csoporttal tekert a célba Vas.
A holland Demi Vollering 6,5 kilométerrel a cél előtt indult meg a hegyen, sorra szakította le riválisait, alig ötszáz méter múlva pedig már egyedül tempózott. A második szakaszsikerét bezsebelő Vollering 2022-ben harmadik, tavaly második volt, idén pedig nyerni tudott, ezzel a tavalyi Tour de France után pályafutása második nagy körversenyét nyerte. Az összetett mellett a hegyi pontversenyt is megnyerte Vollering.