Az újpesti lányok átgázoltak a Ferencvároson a döntő első meccsén

2024.05.05. 16:00
Erődemonstrációval lépett a klub nyolcadik országos bajnoki címe felé az UVSE, amely a női vízilabda ob I döntőjének első meccsén 12–6-ra kiütötte a Ferencvárost.

Az Újpest utódegyesülete, az UVSE egy év után tért vissza a fináléba, míg a Ferencváros története első döntőjére készülhetett női vízilabdában. A két csapat rivalizálása így új szinten nyert új fejezetet. A párharc első mérkőzése pedig elsöprő hazai sikert hozott a Margitszigeten...

A válogatott klasszisa, Vályi Vanda a döntőben is megcsillogtatta úszótempóját, háromból három labdát hozott el, a negyediket csak azért nem, mert a végjátékban már Kuna Szonja reszortja volt a ráúszás. Ennél több öröm azonban a zöld-fehéreknek nem igen jutott.

Ugyan Tóth-Csabai Dóra, majd Gurisatti Gréta találatával még 2–1-re vezetett Gerendás György csapata, az emberhátrányban is kiválóan védekező UVSE még az első negyedben fordított, majd 4–2-es előnyre tett szert. A második negyedben Gurisatti ugyan egy gólra még visszahozta a népligetieket, Faragó Kamilla vezérletével ellenállhatatlan játékra kapcsoltak a margitszigetiek, egy négygólos sorozattal pedig 8–3-ra meg is léptek a nagyszünetre.

A térfélcsere után Hajdú Kata megúszásgóljával már hat volt közte. Az FTC összességében több mint hét percig nem tudott gólt dobni, mire megtört a jég, már 9–4 volt az eredményjelzőn Leimeter Dóra találatával. 17 másodperccel később Tiba Panna akciógóljával állt vissza a hatgólos különbség. Az újpestiek 16 éves üdvöskéje a döntőben már másodszor volt eredményes (10–4).

A zárónegyedet 2–2-re hozták a hazaiak, Faragó rövid időre hétre is növelte a két finalista közti különbséget, Farkas Tamara duplája azonban segített a végjátékot valamelyest kozmetikázni a zöld-fehéreknek...

Az UVSE az alapszakasz után megint hatgólos különbséggel verte a fővárosi riválist, március végén 15–9 volt a vége a Margitszigeten.

A két győzelemig tartó párharc szerdán folytatódik a Népligetben. A lilák nem mehetnek biztosra a mai kiütés ellenére sem, múlt ősszel ugyanis hazai medencében az FTC tudott nyerni, 12–8-ra. A gólkülönbség nem számít, ha Leimeterék csak egyetlen találattal is, de felül tudnak kerekedni, úgy jöhet a fináléba harmadik mérkőzése – jövő hétvégén ugyancsak a Hajós Alfréd Sportuszodában.

Mindenesetre Benczur Márton lányai valódi erődemonstrációval léptek egyet az UVSE nyolcadik ob-címe irányába.